ریمپ کردن ایسیو ECU

قبل از پرداختن به ریمپ کردن ایسیو ابتدا ببنیم ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو چه کاری انجام میده. واحد کنترل الکترونیک  مهمترین کامپیوتر خودرو و محل اجتماع ریزپردازنده‌های خودرو محسوب می شود. در این سیستم یک طرح کنترلی وجود دارد که خروجی ‌های سیستم را به منظور کنترل ورودی‌ های سیستم، آلایندگی موتور، وضعیت مصرف سوخت و چندین عامل دیگر مورد بررسی و نظارت قرار می دهد. جمع‌ آوری داده ها‌ از سنسورهای خودرو از این طریق انجام می‌شود تا در نهایت اسیو اطلاعات جامعی از شرایط کلی خودرو نظیر میزان اکسیژن سیستم اگزوز، دمای آب رادیاتور و اطلاعاتی از این دست در اختیار داشته باشد.

 

اجاره خودرو

به منظور برطرف کردن برخی محدودیت های ناشی از آب  و هوا و مقررات مختلف کشورها می توان اقدام به ریمپ ایسیو نمود. ریمپ ایسیو در واقع منجر به جایگزینی نرم افزار اصلی ایسیو شده و برنامه اورجینال خودرو بر اساس نیاز مشتری بازنگری و به روزرسانی می شود. در ریمپ ایسیو نرم افزار ایسیو به منظور دستیابی به بیشترین راندمان دچار تغییر می شود؛ این عمل تحت عنوان ریمپ ایسیو شناخته می شود.  

ecu

 

زمانی که خودروی شما ریمپ می شود، نرم افزار تغییر تنظیمات به پورت سریال خودرو از طریق لپ تاپ  متصل می شود و در مرحله بعدی مپ خودرو با نسخه جدید تغییر پیدا خواهد کرد تا بدین ترتیب عملکرد موتور بهبود پیدا کند. امکان فلش کردن حافظه ECU مستقیماً از طریق پورت OBD خودرو موجب گسترش ریمپ ایسیو به طور قابل ملاحظه ای شده است.

فواید ریمپ کردن ایسیو افزایش توان موتور: گشتاور خودرو افزایش پیدا می کند که لازمه این موضوع تقویت موتور خودرو است.

تغییر عملکرد فن خودرو: با ریمپ ECU فن دور متوسط و پایین در دماهای کمتری عمل کرده و در نتیجه  بازده موتور بیشتر خواهد شد

رفع تاخیر پدال گاز

کاهش مصرف سوخت

حذف سنسور دوم اکسیژن

افزایش شتاب اولیه و ثانویه

حذف شدن سنسور میل سوپاپ

رفع کپ دریچه گاز اصلاح دمای آب  

 

اجاره خودرو لوکس در تهران

ممنون از اینکه مقاله اسب بخار چیست را در کرایه ماشین نوین دنبال نمودید. امیدوارم که برای تان جالب باشد و از طولانی بودن آن خسته نشده باشید. پیشنهاد ما به شما اگر عاشق دنیای خودرو هستید مقالات ما را در سایت اجاره خودرو دنبال کنید. در صورت نیاز به اجاره خودرو تشریفاتی و اجاره خودرو بدون راننده نیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی بگیرید.