ضد یخ (Antifreeze ) : باعث کاهش نقطه انجماد آب به منظور جلوگیری از یخ زدن می گردد اما این ماده نیز بعنوان ضد جوش نیز نام برده می شود چرا که سیال فوق باعث بالا رفتن نقطه جوش آب نیز می گردند.به عبارتی همان قدر که یخ زدگی خودرو باعث تخریب پیشرانه خودرو می گردد رسیده به نقطه جوش باعث آسیب به موتور می گردد چرا که آب بخار شده در انتقال حرارات ناتوان است . همچنین بالا رفتن دمای آب باعث خوردگی قطعات مختلف موتور و علی الخصوص قطعات آلومینیومی خواهد شد از این رو ضد یخ ها می توانند در روزهای گرم سال باعث نگه داری هر چه بهتر موتور خودروی شما گردند.قابل ذکر است  باعث بهبود ظرفیت ضریب انتقال حرارت آب نیز خواهند شد.

همچنین خاصیت رسوب بری آن باعث می گردد که کلیه مجاری آب در درون موتور بطور کلی شسته شده و از شر رسوب هار خلاص گردد. با این عمل گردش  بهبود یافته باعث انتقال بهتر حرارت می گردد.

در اجاره خوردرو بهترین گزینه مورد اسنقاده ضد یخ کاسپین می باشد

طریقه مصرف 

ضد یخ های معمولا بعد از مدتی بدلایل مختلف خاصیت خود را از دست می دهند از این رو بهتر است هر یک سال یا نهایتا هر دو سال بصورت کاملا تعویض گردند.اما باید بیاد داشته باشید که  نباید با درصد خارج از عرف با آب مخلطو نمایید چرا که برخی اعتقاد دارند هر چه غلظت آن نسبت به آب بیشتر باشد  از کارایی بیشتری برخوردار است .از همین رو بهتر است به منظور استفاده باید به برچسب نصب شده بر روی بسته بندی دقت نمایید و به همان میزان تاکید شده در موتور خودرو استفاده نمایید . همچنین معمولا ضد یخ از انواع یکسانی هستند اما بهتر برای انتخاب نوع ضد یخ مصرفی خودروی خود به کتابچه راهنما و یا متخصصین مراجعه فرمایید.اما اگر به هیچکدام از این دو دسترسی نداشته باشید بهتر از از نسبت 50 درصد ضد یخ و 50 درصد آب استفاده نمایید.

ضد یخ

اجاره خودرو لوکس در تهران

ممنون از اینکه مقاله اسب بخار چیست را در کرایه ماشین نوین دنبال نمودید. امیدوارم که برای تان جالب باشد و از طولانی بودن آن خسته نشده باشید. پیشنهاد ما به شما اگر عاشق دنیای خودرو هستید مقالات ما را در سایت اجاره خودرو دنبال کنید. در صورت نیاز به اجاره خودرو تشریفاتی و اجاره خودرو بدون راننده نیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .