گرم کردن موتور خودرو در زمستان

گرم کردن موتور خودرو در زمستان مشکلی بزرگ برای خیلی از افراد! سلام خدمت شما عزیزان و بازدید کنندگان سایت اجاره خودرو در تهران. امروز با مقاله ای دیگر در مورد مراقبت از خودرو در خدمت شما عزیزان هستیم. میخواهیم در مورد گرم کردن موتور خودرو در فصل های سرد و زمستانی صحبت کنیم. شاید این موضوع برای خیلی از افراد مهم و دارای اهمیت باشد. و برخی دیگر نیز به این موضوع در خودرو خود اهمیت ندهند.حال با هم به ادامه مقاله گرم کردن موتور خودرو در زمستان در اجاره خودرو خواهیم پرداخت.

این موضوع بستگی به خودرو های انژکتوری و .. دارد. جواب این سوال که آیا باید خودرو ها در فصل سرما بعد از روشن کردن موتور گرم شود یا خیر در خودرو های انژکتوری خیر است. در حالت کاربوراتی وقتی موتور در هوای سرد استارت میخورد سوخت خودرو در داخل سیلندر به خوبی پاشیده نمی شود. که این عمل باعث عدم احتراق در خودرو می شود. به این دلیل که هوا و سوخت نمیتوانند در این زمان به خوبی ترکیب شوند. که در نتیجه این عمل انژکتور سئخت بیشتری به سیلندر تزریق میکند. و در این زمان مخلوط هوا و سوخت غنی ایجاد شده وجود سوخت اتمیزه شده کافی رو تضمین خواهد کرد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که تزریق سوخت اضافه به موتور هم بی شک دارای عواقب منفی هم می باشد. بنزین که خود یک حلال قوی است به محض اینکه پاشیده می شود بر روی دیواره های سیلندر میتواند روغن را از روی سیلندر و پیستون پاک کند. که کم شدن سطح مقدار روغن باعث میشود که محافظت کمتری از سطح سیلندر و پیستون شود. حال با توجه به سرد بودن جای روغن روی موتور باعث میشود که موتور زمان بیشتری را برای گرم شدن طی کند تا جای روغن جایگزین شود. در نتیجه هرچه موتور زمان بیشتری را در با دمای کمتر کار کند آسیب بیشتری خواهد دید. در واقع میتوانیم بگوییم که سیلندر و پیستون در این زمان خورده می شوند. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

گرم کردن موتور خودرو در زمستان

این موضوع که شاید خیلی از ما به آن اعتقاد داریم که باید خودرو را در جا کار کنیم تا گرم شود اشتباه است و درجا کار کردن موتور نمیتواند برای آن گرمای مورد نیاز را فراهم کند و در این زمان موتور زمان بیشتری را سرد باقی می ماند. از طرف دیگر غلظت بالای سوخت در مخزن هوا باعث رقیق شدن روغن و نشر اون از طریق سیلندر و پیستون می شود. که چسبندگی لایه دیواره موتور را کم میکند و منجر به خورندگی میشود. در این حالت است که اکسید شدن روغن سرعت بالایی به خود میگیرد. پس از این حالت میبینیم که آب روغن کم میشود.

با تمام این توصیفات باید بگیم که در هوای سرد خوب است که خودرو در حدود 15 تا 20 ثانیه به صورت درجا کار کند تا روغن بتواند به صورت کامل پخش شود. اما هیچ نیازی نیست که شما تا زمان گرم شدن کامل موتور صبر نمایید. موتور با کار کردن کم فشار در حالت حرکت سریع تر میتواند گرم شود. و در این حالت اگر موتور سریع تر گرم شود روغن سریع تر به دمای مطلوب کاری خود می رسد. و این از خوردگی جلوگیری میکند. اگر زمانی که هوا خیلی سرد است شما زمانی را صرف پاک کردن شیشه های خودرو میکنید ، همین زمان برای گرم شدن موتور خودرو کافی است.

حال با تمام این تفاسیر چرا عده ای باز تصور میکنند که خودرو باید قبل از حرکت کردن در فصل سرما گرم شود برمیگردد به گذشته که موتورهای کاربوراتی نیاز داشتند قبل از حرکت گرم شوند. در موتور های کاربراتی برخلاف انژکتوری امکان این که تعیین کنید میزان غلظت سوخت و هوا را وجود نداشت. به همین دلیل در آن زمان موتور های کاربراتی به دلیلی پایین بودن دمای هوا و موتور قبل از گرم شدن به اندازه ، خاموش میشدند.

در آخر اینکه وقتی با موتور سرد شروع به حرکت میکنید باید دقت کنید که حرکت تان ملایم باشد تا به صورت آهسته و پیوسته همه چیز به دمای مناسب خود برسد. البته که کمی زمان میبرد تا موتور خودرو گرم شود اما بهترین شیوه و درست ترین شیوه همین راه است. اگر شما به موتور خودرو در آغاز حرکت فشار زیادی بیاورید موتور سریع تر گرم میشود اما دچار خوردگی در قطعات موتور خواهد شد و به مرور زمان آسیب جدی به آن وارد میشود.

متشکرم از اینکه مقاله گرم کردن موتور خودرو در زمستان را تا پایان همراه سایت اجاره خودرو تهران بودید. امیدواریم که از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. یا حق