کراس اوور جدید کیا با نام کیا اسپورتیج کیو ال ۲۰۱۷ ساعت ۱۵ در نمایشگاه خودروی تهران معرفی شد. این کراس اوور محبوب با پیشرانه ۲۴۰۰ سی سی و توان خروجی ۲۳۷ اسب بخار به بازار ارائه خواهد شد.

تغییرات در کیا اسپورتیج کیو ال 2017

قیمت کیا اسپورتیج کیو ال 2017 که قرار است توسط شرکت ایرانی ارائه شود، ۱۸۹ میلیون تومان است. شتاب صفر تا صد خودروی اسپورتیج کیو ال ۶.۹ ثانیه و جعبه دنده‌ی اتوماتیک آن ۶ سرعته است.

کیا با یک مربع استعاری به نسل بعد اسپورتیج ورود پیدا کرده است و کار خود را با جزئیات ظریف در تغییر ابعاد در مقایسه با مدل قبلی شروع کرده است . پایه چرخ ها 1.6 اینچ افزایش داشته است اما آیا میدانستید که ستونهای C در آن 2.4 اینچ باریک تر هستند؟ برآمدگی عقب 0.4 اینچ کاهش داشته است در حالی که 0.8 اینچ به دماغه افزوده شده است. اما تصور می کنم شما بیشتر مایل باشید بدانید که سان روف پانوراما (جهان بین) آن 4.1 اینچ درازتر از دهانه های قبلی است. به همه دوستانتان بگویید که حتما در همه محافل به چشم خواهید آمد.

کیا اسپورتیج جدید 2017

بابت این همه دقت ، موتور کیا اسپورتیج مخصوص ایالات متحده و جزئیات سبک آن هنوز موجود نیستند زیرا این خودرو ، تازه کار خود را در بازار اروپا شروع کرده است . آن طرف آب ، کراس اوورها با قدرت 130 اسب بخاری چهارسیلندر 1.6 لیتری ، 175 اسب بخاری با چهارسیلندر توربوشارژ 1.6 لیتری ، و سه مدل دیزلی از 1.7 تا 2 لیتری و 114 تا 182 اسب بخاری موجود هستند . در اینجا بنا را بر این می گذاریم که موتور توربوشارژ چهارسیلندری 1.6 لیتری کیا ، مدل پایه آن باشد و احتمالا موتور توربو شارژ گازی 2 لیتری اسپرت ترین SX را پوشش می دهد . کیا اسپورتیج صحرایی با یک موتور 180 اسب بخاری 2.4 لیتری چهارسیلندری عادی و 260 اسب بخاری 2 لیتری چهارسیلندری توربو بر روی مدل SX سوار است .

شاید کیا قبول نداشته باشد ولی موتور توربوی 1.6 لیتری اش همان موتوری است که در هیوندای توسکان 2016 ا. مسئله دیگر عاریت گرفته شده از توسکان، جعبه دنده تمام اتوماتیک هفت دنده ای دوکلاژه در کیا اسپورتیج است که با توربوی 1.6 لیتری هیوندای یکی است. اگر قرار بود کیا همان استراتژی موتوری را برای اسپورتیج جدید خود تکرار کند که در مدل های قدیمی به کار گرفته بود و توربوشارژ 2 لیتری را با آن مخلوط کند، انتظار داشتیم که این موتور بزرگتر با شش دنده اتوماتیک ست شود. ( درواقع ، موتور 2.0 لیتری کیا اوپتیما دوکلاژه بودن را فدای مبدل گشتاور اتوماتیک سنتی خود کرده است ) مدل های محرک جلو و چهار چرخ متحرک کیا اسپورتیج به بازار خواهد آمد اما حالت دنده ای آن احتمالا در اروپا وجود خواهد داشت .

کیا اسپورتیج جدید 2017

کیا اسپورتیج سواری خوبی دارد و مدل جدید آن باید قاعدتا با افزودن تعلیق عقب چند اتصاله بر روی همه مدل ها تقویت شده باشد . سفتی پیچش 39 درصد بهتر شده است و بدنه مستحکم تر ، تعلیق را بهتر کرده است . در نهایت ، کیا موتور برقی کنترل سرعت را به فرمان منتقل کرد که احساس و دقت بیشتری ایجاد می کند .

 پروازی رویایی برای یک جوان با کیا اسپورتیج

با حرکت به سمت دیدگاه جانب دارانه و فاصله گرفتن از بحث فنی به استایل کیا اسپورتیج می رسیم که عمدتا در آلمان رقم خورده است اما از خود کارخانه کیا در کره و ایالات متحده هم استفاده شده است . در کل ، طراحی آن نو و گران قیمت به نظر می رسد اما تنها بخش های سوال برانگیز ، چراغ های جلو و پنجره جلو هستند . وقتی به آن ها به تنهایی نگاه کنی ، همان چراغ جلوهای خمیده به عقب شیک و اسپرتی با مشخصه های کیا و پنجره جلوی بینی ببری قدرت مند و جذاب هستند .

برخی شاید بگویند این حالت جلو ما را یاد Alfa Romeo 4C می اندازد . آدم های شکاک تر شاید تاثیر این طراحی در یک کراس اوور قد بلند را زیر سوال ببرند . این ظاهر ما را کمی یاد محصولات اخیر فرانسوی و پژو می اندازد .

کیا اسپورتیج جدید 2017

خوشبختانه نمی شود از پشت فرمان قیافه یک خودرو را دید . در عوض ، آن چه خواهید دید ، نمای داخلی زیباتر شده کیا اسپورتیج است که سطحی نرم و راحت تر دارد ؛ پنل ابزار آن که 10 درجه به سمت راننده انحراف دارد ، دکمه های برجسته و چینش منطقی که دارد در کنار یک صفحه لمسی 0.7 یا 0.8 اینچی قرار گرفته اند .

 کف صندوق عقب 1.6 اینچ پایین تر است و تغییری در مقایسه با نسخه قبلی نکرده است ، سقف اتاق در جلو 1.6 و در عقب 0.6 اینچ کوتاهتر است . فضای پا در جلو از 0.75 افزایش برخوردار است و 44.4 اینچ شده و فضای پای عقب با 0.3 اینچ افزایش به 38.2 اینچ رسیده است . تجهیزات ایمنی هم بیشتر شده از جمله ترمز ایمنی اتوماتیک ، هشدار تغییر لاین ، نوربالاهای اتوماتیک ، مانیتور نقطه کور و هشدار فاصله از خودروی عقبی .