کاهش ارتفاع خودرو

کاهش ارتفاع خودرو و معایب و مزایای آن . سلامی گرم به شما علاقمندان دنیای خودرو و همراهان همیشگی مجله اجاره خودرو . امروز در خدمت شما خوبان هستیم با مقاله ای دیگر در صنعت خودرو. خب همانطور که میدانید علاقمندان زیادی به کاهش ارتفاع خودرو در سراسر دنیا هستند و با این کار تمایل به اسپرت کردن خودرو خود دارند و از طرفی از مزایا و معایب این کار ممکن است بی اطلاع باشند. میخواهیم امروز با هم کمی در این مورد در سایت  اجاره خودرو تهران صحبت کنیم. پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

خب حتما میدونین که همه خودروهایی که در طول روز در خیابان مشاهده میکنیم اگر کمی ارتفاع پایین تری داشته باشند کمی اسپرت تر به نظر میرسند و از نظر جوان ها بسیار زیبا و پسندیده است و به قولی کلاس دارد! روش های زیادی برای کم کردن ارتفاع ماشین ها و یا همان کف خواب کردن ماشین ها و یا به نامی دیگر ارتفاع زدن!  که اصطلاحاتی رایج است بین خودرو باز ها وجود دارد که خیلی از آن ها هم آنقدر ها مناسب نخواهند بود و به خودرو با تردد در این خیابان ها آسیب شدیدی وارد خواهد کرد. مخصوصا روش بریدن کمک فنر ها که اصلا و به هیچ عنوان به صلاح نیست. این افراد که دست به چنین اقدامی برای خودرو خود میزنند بی شک تمام این آسیب هایی که به خودرو وارد میشود را به جان خریدند. حال با هم بررسی کنیم که چرا برخی به این کار علاقمند هستند و دست به چنین حرکتی برای خودرو ی خود میزنند. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

کاهش ارتفاع خودرو

یکی از دلایلی که افراد ارتفاع خودرو را کم میکنند این است که ابن کار به هندلینگ خودرو کمک میکند. کاهش ارتفاع خودرو با استفاده از روش های اصولی میتواند تا حد بالایی به افراد در کنترل خودرو در پیچ ها کمک کند. برای این کار میتوانند تا 2 انگشت بالای لاستیک از ارتفاع خودروی خود کم کنند.

برخی از خودرو ها تنها برای زمین های خاکی و بیابانی به گونه ای طراحی شدند که کمی بلند تر باشند و آسیب کمتری به خودرو در چنین جاده هایی وارد شود. همین موضوع باعث ترغیب مالکان به کاهش ارتفاع می‌شد و این حکایت تا آنجایی پیش رفت که اصطلاح کف خواب به مُد روز  و جارو کردن خیابان‌ها با کف ماشین، تبدیل به یک ارزش شد.

از روش های مرسوم کاهش ارتفاع خودرو میتوان به تیونینگ شوشی اشاره داشت. در این روش میتوان کمک فنر های استاندارد را باز کرد و تا جایی که دلتان میخواهد ببرید. یا میتوانید بدون بریدن آن را به قدری گرما بدهید که بتوانید آن را خم نمایید. کمک فنر ها را وصل کرده و به رانندگی تان با انواع و اقسام صدا های وحشتناک و ضربه های شدید آن لذت ببرید!

از دیگر روش های کاهش ارتفاع خودرو میتوان به تیونینگ اصلی اشاره کرد. به دو راه میتوان اشاره کرد. یکی کیت‌ کمک‌فنر پروفیل کوتاه و فنر‌های اسپرت و دیگری کیت‌ کویل‌اور. میتوان گفت که کویل‌اورها قابلیت تنظیم ارتفاع و خشکی و سفتی دارند و از این جهت برای استفاده در شهر و جاده و حتی پیست، بهترین هستند. روش دیگر استفاده از کیت‌ پنوماتیک است. که در آن هیچ خبر از فنر و کمک فنر نیست و در آن از بالشتک های هوا استفاده میکنند به این صورت که با افزایش فشار هوا ارتفاع زیاد و بالعکس میشود. با ادامه مطلب در اجاره ماشین لوکس در تهران همراه باشید.

حال میرسیم به ضرر هایی که این عمل برای خودرو های بیچاره دارد. باید حسابی هواس تان به پارک کردن خودرو ها کنار جداول باشد چرا که ممکن است به جدول گیر کنید! تمرکز زیادی برای خرابی های جاده ها باشد. چرا که در حال حاضر خودرو ی شما سطح پایین تری دارد و به راحتی با افتادن در یک دست انداز آسیب شدید میبیند. برای اینکه از سرعت گیر ها رد شوید باید حسابی سرعت تان را کم نمایید. اما به تدریج این سرعت را کم کنید تا از پشت ماشین آسیب نبینید و تصادف و حادثه ای به بار نیاید. و چیزی که خیلی باید برایتان جالب باشد این است که فکر معاینه فنی و فروش خودروی خود نیز باشید! چرا که اگر زیادی ارتفاع خودرویتان را کم نمایید در این دو جا به مشکل برخواهید خورد. در برخی از خودرو ها ممکن است لاستیک به گلگیر برخورد کند که باید لبه گلگیر برش خورده شود. اکنون خودروی شما قابلیت حمل بار و سرنشین استاندارد را ندارد! اگر در کاهش ارتفاع زیاده روی کرده باشید، حتی در هنگام پیچیدن با کمترین سرعت لاستیک جلو با گلگیر برخورد می‌کند و علاوه بر ایجاد آوایی گوش خراش، احتمال قر شدگی گلگیر را مهیا می‌کند. فشار بیشتری بر روی مجموعه‌ی تعلیق وارد می‌شود و خرابی‌ها زودتر از موعد پدیدار می‌شوند. سپر در موقعیت پایین‌تری نسبت به ماشین‌های استاندارد قرار می‌گیرد و در برخوردها، ضربه به جای سپرها به چراغ یا جلو‌پنجره‌اتان وارد می‌شود! و …

خب امیدوارم با خواندن این مقاله و توجه به ضرر های خودرو با ارتفاع پایین فکر کوتاه کردن ارتفاع ماشین تان را از سر بپرانید! امیدوارم که این مقاله سایت اجاره ماشین لوکس در تهران برای شما مفید بوده باشد و استفاده خوبی از آن کنید.