چراغ مه شکن چیست

سلام خدمت شما عزیزان و بازدید کنندگان سایت اجاره خودرو در تهران، امروز میخواهیم در مورد چراغ های مه شکن صحبت کنیم که مخصوصا در شب های مه آلود بسیار نیاز میباشد. در بسیاری از کشور های جهان داشتن چراغ مه شکن امری ضروری است که باید حتما همه خودرو داران این مهم را رعایت کنند در غیر این صورت جریمه سنگینی خواهند داشت. این چراغ ها معمولا به صورت جفت روی خودرو نصب میشوند. با اجاره خودرو تهران با ما تا ادامه مطلب همراه باشید.

 

چراغ مه شکن چیست

نکته ای که پیش از شروع مطلب باید یاد آور شویم این است که استفاده از چراغ مه شکن در سرعت های پایین صورت میگیرد. استفاده از چراغ مه شکن برای خودرو ها در مواقعی که هوا بسیار تاریک است , گاها مه آلود میشود و یا هنگام بارندگی و ریزش برف امری ضروری است. مخصوصا در جاده ها و هنگام مسافرت حتما باید این مورد را چک کرد. میزان نوردهی در این نوع چراغ ها باید بین 150 تا 300 شمع باشد. این میزان برابر است با میزان نور استاندارد چراغ ترمز در آمریکا. نصب کردن این نوع چراع مه شکن بر روی خودرو ها بستگی به قوانینی که در هر کشور وجود دارد، دارد.

گاها پیش می آید که چراغ مه شکن را یک طرفه نصب میکنند. دلیل این کار این است که با توجه به نصب چراغ در سمت راننده توجه بیشتری را جلب خواهد کرد. هم چنین نور بیشتری برای ماشین های عقبی فراهم خواهد کرد. همچنین در شرایطی که در جلو و عقب خودرو مه شکن نصب میکنند این مورد است که در هنگام بارندگی و برف سبب می شود که تعداد تصادفات در جاده ها کمتر می شود. اما زمانی که در روز های عادی خودرو استفاده می شود نباید از این چراغ های مه شکن استفاده نمود.

چراغ های مه شکن جلو به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام راانندگی بتواند نور زیادی را در فاصله خیلی کم از خودرو به سمت جلو ساطع کند. تا راننده بتواند بهتر رانندگی کند. به طور معمول از این چراغ ها برای دید بهتر تا حدود 100 متر فاصله استفاده میشوند. چراغ های مه شکن به دو صورت استفاده میشود یا با توجه به قوانین کشوری و یا به صورت دلخواه که هم در رنگ زرد موجود هستند و هم در رنگ سفید. همان طور که پیش تر هم گفتیم در حالت عادی نمیتوان از این چراغ ها استفاده کرد و یا آن ها را جایگزین چراغ جلوی خودرو کرد. با اجاره خودرو تشریفاتی تا ادامه این مطلب همراه باشید.

زمانی که دید راننده به اندازه زیادی پایین نباشد، استفاده از چراغ مه‏شکن ممنوع می باشد،چرا که نور خیره کننده به چشم راننده مقابل برخورد می کند و دید وی را خواهد گرفت. همچنین در شرایطی که جاده خیس باشد، دید خود راننده نیز به علت نور بیش از حد پیش زمینه، کاهش می یابد. مورد دیگری که شاید باید بدانید در مورد این موضوع رنگ چراغ های مه شکن میباشد. این موضوع که چراغ مه شکن حتما زرد باشد و نور چراغ بالا تنها سفید است اشتباه است. شرکت های خودرو سازی نیز با توجه به اینکه همه به این دو نوع چراغ اهمیتی نمیدهند اکثرا به آن ها به عنوان جایگزین اشاره دارند. موضوع دیگری که شاید جالب باشد این است که در برخی از کشور ها به دلیل شرایط جوی و مناسب بودن همیشگی آب و هوا اصلا به این چراع مه شکن اهمیتی نمی دهند. و روشن کردن این چراغ ها در این کشور ها تنها جنبه ظاهری زیبا برای خودرو ها دارد. با توجه به تحقیقات صورت گرفته در آمریکای شمالی پی به این موضوع برده شده است که استفاده از چراغ های مه شکن در شب های عادی و هوای خوب بیشتر از استفاده از آن در شب های بارانی و مه آلود می باشد.

امیدوارم که از این مقاله در سایت اجاره خودرو تشریفاتی لذت برده باشید و هم چنان مقالات سایت ما را دنبال نمایید. با تشکر از توجه شما به این مقاله. در صورتی که هرگونه سوال در زمینه خودرو و اجاره خودرو در تهران دارید میتوانید با شماره های درج شده در سایت نوین خودرو تماس بگیرید.