چراغ دی لایت چیست

چراغ دی لایت چیست و چرا استفاده می شود؟ موضوع امروز سایت اجاره خودرو در مورد چراغ دی لایت هست. حتما تابحال دیده اید که برخی از خودرو ها در طول روز نیز با چراغ روشن حرکت می کنند. درواقع به صورت شخصی چراغ را روشن نمیکنند و این نوع چراغ ها را کلا چراغ های دیلایت یا day light می نامیم. خب حالا ببینیم که اصلا قضیه این چراغ ها چیست ؟! چراغ های دیلایت چراغ های بسیار کوچکی هستند که در قسمت جلوی خودرو نصب میشوند. این چراغ ها به محضو روشن شدن خودرو و شروع کار پیشرانه خودرو روشن می شوند و تا زمانی که پیشرانه در حال کار کردن است روشن باقی خواهند ماند. با ادامه این مقاله در اجاره خودرو تهران همراه باشید.

چراغ دی لایت در واقع برای هشیار کردن افراد از خودرو ی شما می باشد. معمولا نور استفاده شده در این نوع چراغ ها زنون است تا نور زیادی منعکس کند در طول روز و افراد بهتر بتوانند متوجه شما شوند. این نوع چراغ ها در حدود سال های 1970 تا 1975 در کشور های اسکاندیناوی و کانادا که به طور معمول هوا مه گرفته است و در طول روز در برخی فصل های سال نور کافی ندارند اختراع شد تا بتوانند در طول روز و در هوای برفی و مه گرفته نیز دیگران را از وجود خودروی خود آگاه سازند. در این صورت خودرو ها به راحتی قابل تشخیص بودند.

چراغ دی لایت چیست

اما همین کار ، استفاده از چراغ های دی لایت تقریبا در دهه 80 در آمریکا ممنوع اعلام شد که دلیل آن مشخص نبود. اما در دهه 90 بود که شرکت جنرال موتورز از این شیوه برای خودرو های خود نیز استفاده کرد , که این بود که تمامی خودرو های اروپایی بعد از آن دهه همه از این چراغ دی لایت استفاده می کردند به طوری که در سال 2011 داشتن چراغ دیلایت بعنوان یک استاندارد برای خودرو در نظر گرفته شد و بر اساس نداشتن این نوع چراغ نمره خودرو کاهش پیدا میکرد و باید به آن مجهز میشد. به این ترتیب بود که تمامی خودرو های تولید 2011 به بعد همگی به داشتن چراغ دی لایت ملزم شدند.با ادامه مقاله چراغ دی لایت چیست با اجاره خودرو تشریفاتی همراه باشید.

اما خب از آنجاییکه هر کالایی مزایایی دارد در کنار آن معایبی نیز دارد , برخی از این چراغ های دی لایت ناراضی بودند. بعنوان مثال برخی افراد چراغ دی لایت خودرو ی خود را بالای سپر نصب میکردند که این کار باعث می شد در دید راننده مقابل خلل ایجاد کند.یا برخی افراد دیگر نیز می گفتند که ور این نوع چراغ ها بیشتر از نور چراغ های عادی خودرو است. همچنین عده ای دیگر نیز بر این عقیده بودند که استفاده از چراغ دی لایت برای خودرو تنها در کشور های شمالی کره زمین مورد نیاز خواهد بود و سایر کشور ها که در طول روز نور کافی دارند, نیازی به استفاده از آن نخواهند داشت.

اجاره خودرو لوکس تهران

ممنون از اینکه مقاله چراغ دی لایت چیست را با ما تا انتها دنبال کردید . امیدوارم که این مقاله برای شما جالب بوده باشد و از آن استفاده نمایید. اطلاعات دیگری در مورد خودرو در مجموعه سایت های مجله خودرویی ما موجود است که می توانید از آن ها استفاده کنید. پیشنهاد ما برای شما مطالعه مقالات قبلی اجاره خودرو لوکس می باشد که اطلاعات مفید دیگری در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. مطالعه آن ها نیز خالی از لطف نخواهد بود. در صورتی که نیاز به اجاره خودرو لوکس دارید می توانید با کارشاسان ما در اجاره خودرو تماس بگیرید. بی شک شما را در اجاره بهترین خودرو با توجه به معیار های شما راهنمایی خواهند نمود.