ویژگی ماشین های مسابقه ای

ویژگی ماشین های مسابقه ای را با هم دنبال میکنیم. سلام میکنم خدمت شما عزیزان که عاشق خودرو و صنعت خودرو سازی و البته ماشین های مسابقه ای هستید. امروز در سایت اجاره خودرو در تهران در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوع دیگری در زمینه خودرو و خودروسازی در جهان. اما امروز تنها موضوع بحث ما در مورد ماشین های مسابقه ای و مشخصات کلی این ماشین ها میباشد. پس اگر به این موضوع علاقه دارید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. البته قبل از شروع مطلب خدمت تون عرض کنم که اگر فکر میکنید با مطالب طولانی ممکن است خسته شوید ابتدا یک لیوان چای بریزید وسپس ادامه مطلب را بخوانید!

ویژگی ماشین های مسابقه ای

هر فردی حتی اگر در زمینه خودرو تخصصی نداشتهباشد به راحتی با دیدن یک خودرو مسابقه ای میتوانید آن را از ماشین های عادی شهری به سرعت تشخیص دهد چرا که یک ویژگی های خاصی البته از لحاظ تنها ظاهر نظر وی را جلب میکند. طراحی و استفاده از آیرودینامیک بهتر برای رد شدن جریان هوا در پیست های مسابقه با داشتن سرعت بالا اولین موضوعی است که هر کسی میتواند آن را تشخیص دهد. همانطور که شاید خیلی از شما عزیزان بدانید خودرو های مسابقه ای تنها در پیست های آسفالت مسابقه نمیدهند. بلکه در جاده های خاکی نیز مسابقه انجام میشود. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید. به همین دلیل است که از نظر ظاهر خودرو های مسابقه ای کمی باید بلند تر و دارای تایر های خاص باشند. که این موضوع در نگاه اول افراد نظر ها را جذب خود میکند.

اما از جمله ویژگی های ماشین های مسابقه ای میتوان به خاص بودن موتور و گیربکس آن ها اشاره داشت . هم چنین در ادامه این مقاله اجاره خودرو به بررسی ویژگی های دیگر ماشین های مسابقه ای خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شماره یک ! فرمول یک در زمان های مختلف از موتور های مختلفی برای این ماشین ها استفاده کرده است. از بازه موتور های 1.5 لیتری تا موتور های 12 سیلندر 3000 سی سی. که هم اکنون از موتور های 6 سیلندر توربو 1.6 لیتری استفاده میکند.

شماره دو ! این موتور در حال حاضر دارای دو سیستم بازیافت انرژی هستند. هنگام ترمز گیری چرخه بازایافت انرژی صورت میگیرد و هم چنین چرخه ترکیبی توربو با هدف بازیافت اتلاف حرارتی گاز های خروجی.

شماره سه ! هم راستا کردن فرومول یک و تقاضای فعلی صنعت خودرو سازی که اقتصادی کردن , کوچک تر بودن و توربوشارژ بودن موتور ها هدف مقررات جدید میباشد. اما به صورت کاملا ناخواسته محرک خلاقیت شدند به طوری که فرمول یک را یک دهه جلوتر از تکنولوژی که در حال حاضر در صنعت خودرو سازی میباشد بردند.

شماره چهار ! ضریب درگ خودرو های فرمول یک در حدود سه تا چهار برابر سدان های معمولی میباشد.

شماره پنج ! به صورت تقریبی خودروی فرمول یک در بیشینه سرعت خود میتواند داون فورسی با 5 برابر وزن خود تولید نماید.

شماره شش ! میتوانیم بگوییم که خودرو های ترکیبی یا همان ماشین های مسابقه ای عملی کاملا برعکس هواپیما ها تولید میکنند.

شماره هفت ! بال های هواپیما شاید بدانید که طراحی شان به نحوی است که برا بتوانند جریان هوا را به نحوی به سمت بالا و پایین هوایت کنند که بتواند یک نیروی عظیم به سمت بالا تولید کنند. همانطور که گفتیم برعکس این موضوع برای ماشین های فرمول یک رخ میدهد که در نتیجع اختلاف فشار میتوانند نیرویی به سمت بالا تولید کنند.

شماره هشت ! خودرو های مسابقه فرومول یک به وسیله موتور قدرتمند و قوی شان و وزن کمی که دارند مشکلی برای بالا رفتن سرعت خودرو ندارند.

شماره نه ! بد نیست به سریع ترین خودرو ها اشاره کنیم . بوگاتی ویرون با قدرت 100 اسب بخار یک دور در یک پیست را در یک دقیقه و 16 ثانیه طی میکند. و خودروی فرمول یک همان پیست را در هوای بارانی در 59 ثانیه طی میکند.

شماره ده ! و میتوانید به مصرف سوخت خودرو های فرمول یک اشاره کرد که به طور متوسط در حدود 30 کیلو در 100 کیلومتر میباشد.

خب امیدواریم که از طولانی بودن این مقاله خسته نشده باشید . و از آن نهایت لذت را برده باشید. با ما در مقالات دیگر اجراه خودرو تشریفاتی در تهران همراه باشید و مقالات ما را دنبال نمایید.