نکات مهم نگهداری خودرو

نکات مهم نگهداری خودرو چیست ؟! سلامی گرم به شما دوستداران صنعت خودرو. امروز در سایت اجاره خودرو لوکس در تهران در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوعی دیگر در زمینه خودرو و خودرو سازی در جهان. با ما همراه باشید تا نکاتی در مورد نحوه نگهداری صحیح از خودرو را با هم بررسی کنیم.

بی شک همانطور که قطعا همه ما میدانیم بهترین راه نگهداری از خودرو ها پیش روی با برنامه سرویس کارخانه های سازنده آن خودرو میباشد. اما با توجه به دلایل مختلفی که وجود دارد این بهترین گزینه برای خیلی از افراد نیست! یکی از دلایل میتواند هزینه بسیار بالای آن باشد. سرویس خودرو در مراکزی که مربوط به سازندگان خودرو میباشد واقعا در حال حاضر گران است. درست است که مطمعن تر است اما خب برای همه افراد به صرفه نیست. به طور معمول هنگامی که صحبت از نگهداری خودرو میشود همه فکر میکنند منظور تعویض روغن و یا فیلتر هوا است که باید بررسی و چک شود. اما خیر. باید عرض کنم که خیلی موارد دیگری وجود دارد که شاید از نظر اکثر مردم بی اهمیت است. و باید عرض کنم که متاسفانه با این تفکر در بسیاری از موارد خودرو ها را به سمت فرسودگی پیش می رانیم. نکاتی که خیلی مهم است برای بررسی خودرو در ادامه این مقاله در اجاره خودرو تهران آمده است. همراه ما باشید.

بررسی روغن ترمز ماشین

روغن ترمز خاصیت جذب کردن رطوبت را دارد حتی در سیستم ترمز که کاملا بسته باشد نیز میتواند رطوبت محیط اطراف را جذب کند. با جذب رطوبت دمای جوش مایع پایین می آید و امکان زنگ زدن در سیستم افزایش می یابد. به همین دلیل است که باید به طور مرتب با توجه به کیلومتر طی شده روغت ترمز را عوض کرد.

 

روغن گیربکس اتوماتیک خودرو

کارخانه های سازنده خودرو به دلیل پایین آوردن هزینه نگهداری خودرو میگویند که از روغن هایی استفاده میکنند که نیازی به تعویض ندارد!اگر چنین چیزی امکان پذیر بود خب خیال همه ما راحت بود اما در واقع با توجه به مرکز انتقال نیرو در خودرو های مدرن تر و در یک بخش موتور کوچکتر و بدون تهویه هوا باز هم میتوان آثاری از خراب شدن را مشاهده کرد. اگر تصمیم دارید که روغن گیربکس را تعویض کنید پیشنهاد ما این است که با طی کردن حدود 95000 کیلومتر حتما این کار را انجام دهید.

 

مایع خنک کننده خودرو

این مورد نیز با توجه به ادعای شرکت های خودرو سازی که میگویند نیاز به تعویض ندارد همانند مورد قبل کاملا اشتباه است. این مایع با گذر زمان و تغییراتی که در شرایط آب و هوایی و دمای محیط وجود دارد از حالت عادی و ایده آل خود خارج میشود که باعث آسیب رساندن به موتور و بخش هایی میشود که نیاز به خنک شدن دارند. بهترین زمانی که میتوانید مایع خنک کننده را تعویض کنید در حدود 64000 تا 96000 کیلومتر است.

 

فیلتر هوای کابین

وظیفه فیلتر هوا تهویه و مطبوع سازی هوایی است که از خارج از کابین و محیط خارجی به داخل کابین خودرو می آید و سرنشینان از آن استفاده میکنند. در برخی از خودرو های معمولی وظیفه فیلتر هوا تنها گرفتن گرد و خاک و غبار است اما در برخی از ماشین های مدرن تر میتوان به گرفتن بوهای نامطبوع و آلاینده های هوا نیز اشاره داشت. تعویض این فیلتر به طور معمول هزینه آنچنانی ندارد اما در عوض هوای داخل کابین را مطبوع میسازد.

 

تنظیم سوپاپ خودرو

با وجود اینکه خودرو های جدید در حال حاضر به طور کاملا اتوماتیک سوپاپ های هیدرولیک را تنظیم میکنند, خودرو های بسیاری نیز هستند که هنوز هم از لیفتر مکانیکی سوپاپ استفاده میکنند. لیفتر ها را باید برای اینکه سالم بودن و تمیز بودن آن مطمعن شویم بررسی کنیم و گاها نیاز به تعمیرات دارند که باید انجام شود. این مورد در بدترین زمان میتواند به موتور خودرو آسیب برساند. پس آن را دست کم نگیرید.

خب امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را کرده باشید. در صورت نیاز به اجاره خودرو در تهران میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید.