نکات مهم نگهداری از خودرو در زمستان

نکات مهم نگهداری خودرو در زمستان چیست ؟ سلام به شما دوستان عزیز و بازدید کنندگان سایت اجاره خودرو تهران . امروز هم در خدمت تان هستیم با موضوعی دیگر در راستای نگهداری از خودرو. در فصل گذشته نکات مهمی را برای محافظت از خودرو در همین مجله ثبت کردیم که امیدوارم برای شما عزیزان مفید بوده باشد. امروز هم برای فصل سرما مقاله ای داریم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

بی شک در ابتدای فصل سرما همه به فکر ماشین و مجهز کردن ماشین خود می افتند. که باید حتما به آن توجه کرد و آن را جدی گرفت. نکته مهم اولی که باید به آن توجه کرد و ما در سایت اجاره خودرو خواهیم گفت محافظت کردن از سیستم خنک کننده خودرو میباشد. استفاده از ضد یخ در رادیاتور الزامی میباشد و به همین دلیل است که کارشناسان معتقدند برای افزایش کارایی خودرو باید حداکثر هر دو سال یکبار مایع داخلی رادیاتور را تعویض کرد. پس این نکته را هرگز فراموش نکنید.نکته مهم دیگری که باید رعایت کنید درصد مورد استفاده ضد یخ در رادیاتور است که در ایران با توجه به شرایط آب و هوایی باید 30 تا 50 درصد باشد.

نکات مهم نگهداری از خودرو در زمستان

در شرایط بارانی باید هواس تان به برف پاک کن ها باشد. قبل از شروع بارندگی حتما آن ها را چک نمایید و اگر دیدید که خورده شده اند حتما آن را عوض نمایید. بعد از آن میرسیم به چک کردن سیستم گرمایشی خودرو که در فصل سرما بسیار مهم است . بخاری خودرو و سیستم گرم کن شیشه ها بررسی شوند.در فصل زمستان لازم است که یک سری از لوازم را حتما در ماشین خود قرار دهید , مانند : چراغ قوه , پتو مسافرتی , پارو , بیلچه , خوردنی های فاسد نشدنی . شستشوی انژکتور خودرو را نیز به برنامه های خود اضافه کنید. در این میان تعویض صافی بنزین نیز میتواند به کارکرد بهتر ماشین کمک کند. با ادامه مطلب در اجاره خودرو تشریفاتی و لوکس در تهران همراه باشید.

نکته مهم بعدی که باید به آن توجه نمایید بررسی باتری خودرو و سلامت آن است. سلامت باتری خودرو بسیار اهمیت دارد برای اینکه ممکن است در زمستان کار دست تان بدهد. روغن موتور خود را بررسی نمایید. عملکرد دینام خودرو نیز بسیار اهمیت دارد.

نکته خیلی مهمی که همیشه باید در زمستان به آن توجه کرد زنجیر چرخ میباشد که همیشه باید همراه داشته باشید و از قبل نحوه بستن آن را نیز تمرین نمایید. نکته دیگر میتواند مربوط به سوخت خودروی شما باشد.هواس تان باشد که بهتر است سوخت خودروی خود را همیشه از نصف باک بیشتر نگه دارید به این دلیل که با این کار میتوانید از یخ زدگی آن جلوگیری نمایید.

یک نکته که شاید برای شما جالب باشد این است که کولر خودرو باید حتی در زمستان هم کار کند و کار نکردن آن باعث میشود به گاز آسیب برسد و در نتیجه کارایی آن کاهش پیدا میکند. خودروی تان را هرگز زمانی که در فضای بیرون قرار دارد در فصل زمستان بیشتر از 24 ساعت رها نکنید و حتما سعی کنید برای چند دقیقه هم که شده آن را روشن کرده و با دنده سنگین کمی راه ببرید. یادتان باشد که روشن کردن خودرو و گاز دادن های بیهوده ممکن است به خودرو تان آسیب برساند.راه رفتن با دنده سنگین سه مزیت دارد.یکی اینکه در روش ایستاده آلودگی هوا بیشتری به وجود می‌آید.دوم آنکه انتقال دما در روش دوم بهتر به بخش‌های مختلف موتور صورت می پذیرد و مورد سوم این است که در روش مذکور در کنار موتور، گیربکس و سیستم انتقال نیرو هم گرم می شوند.

خب با تمام این تفاسیر پیشنهاد میکنیم قبل از شروع فصل سرما و یخبندان خودروی خود را به یک نمایندگی مجاز نشان دهید تا آن ها این موضوعات را بررسی کنند. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید در این فصل سرد از ماشین تان به بهترین نحو ممکن نگهداری نمایید و هیچگونه مشکلی پیش نیاید.در صورتی که هر گونه نظر پیشنهاد و یا انتقادی دارید میتوانید با ما در تماس باشید. برای اجاره خودرو خارجی در تهران و شهر های اطراف میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آنها راهنمایی های لازم را دریافت کنید. انواع خودرو های لوکس و خارجی با بهترین کیفیت در آژانس کرایه اتومبیل ما موجود میباشد و میتوانید لیست ماشین ها را دریافت نمایید.