نحوه نصب صندلی کودک در خودرو

نحوه نصب صندلی کودک در خودرو چگونه است ؟ سلام خدمت شما عزیزان که به دنیای خودرو و خودروسازی علاقمند هستید. امروز در اجاره خودرو تهران در خدمت شما عزیزان هستیم با مقاله ای درمورد صندلی ماشین کودک که موضوعی بسیار مهم در زمینه خودرو و سلامت کودکان میباشد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا اگر موضوعی را نمیدانید و یا به اشتباه انجام میدادید آگاه شوید و برای سلامتی کودکان این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

نحوه نصب صندلی کودک در خودرو

صندلی خودرو کودک

خب همانطور که میدانید استفاده از این صندلی ها در ماشین در سال های اخیر بسیار زیاد شده است و اما فواید استفاده از صندلی کودک چیست ؟ و چرا ضروری است ؟ شاید برخی از افراد این تفکر را داشته باشند که در آغئش گرفتن کودکان در خودرو در هنگام بروز حادثه میتواند بهتر باشد و والدین بهتر میتوانند کودکان را از آسیب در امان نگه دارند. اما جالب است بدانید که کودک هنگامی که در خودرو آغوش کسی است و خدای نکرده حادثه ای پیش بیاید کودک همانند کیسه هوا ( ایربگ ) عمل میکند. به این صورت که بین فرد و داشبورد و یا صندلی قرار میگیرد و بدترین آسیب هب کودک وارد خواهد شد. این مطلب در اجاره خودرو لوکس تهران بسیار حایز اهمیت است. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

برخی دیگر از والدین نیز این اعتقاد را دارند که اگر کودک در صندلی عقب به تنهایی بنشیند بهتر است اما باید بدانید که باز هم در صورتی که حادثه ای رخ دهد کودک به جلو پرتاب شده و آسیب بسیار بدی خواهد دید و این آسیب 6 تا 7 برابر یک فرد بالغ است چرا که هیچگونه کنترلی بر خود ندارد. برای همین است که برای افزایش ایمنی کودکان در خودرو صندلی های مخصوص طراحی شده است که باید کودک حتما در آن بنشیند و کمربند ها بسته شوند. این صندلی ها تا حدود 75% از آسیب های ناگهانی را جلوگیری میکنند.

نکات قبل از خرید صندلی خودرو

قبل از خرید صندلی کودک ماشین کاملا تحقیق کنید که استفاده شما از صندلی به چه صورت می باشد، به طور مثال اگر مدام صندلی را خارج يا داخل ماشين قرار می دهید، صندلي‌ مناسب برای شما صندلی است که وزن کمی داشته باشد. يا اگر اهل سفر کردن در مسیر های طولانی هستید، پیشنهاد ما به شما خرید یک صندلي تاشو می باشد که خیلی راحت تر می باشد و در صورت خوابیدن کودک گزینه ی مناسبی است. نکاتی که در اجاره خودرو لوکس تهران آمده است را جدی بگیرید.

خیلی باید به این نکته توجه کنید که وزن و قد کودک شما چقدر است. این موضوع هم در انتخاب نوع صندلی میتواند تاثیر گذار باشد.حتی المقدور سعی کنید که از صندلی های تکیه دار استفاده کنید که کودک بتواند به آن تکیه دهد و جای مناسب داشته باشد. و تا زمانی که کودک نمیتواند خودش بایستد او را به سمت رو به جلو قرار ندهید. جهت اطمینان از اینکه صندلی خریداری شده با ماشین شما تناسب دارد میتوانید از فروشنده سوال کنید. قطعا کسی که هر روز تجربه فروش این کالا را دارد بهتر میتواند به شما کمک کند. زمانی که وزن کودک بیشتر از 9 کیلوگرم شد میتوانید از صندلی های بدون تکیه گاه استفاده کنید.

از خریدن صندلی های دست دوم به شدت پرهیز نمایید. چرا که شما نمیدانید قبلا چه اتفاقی برای صندلی افتاده است. ممکن است فرسوده باشد و یا اینکه قبلا تصادفی برای آن صندلی پیش آمده باشد و کارایی لازم را نداشته باشد. باید توجه داشته باشید که صندلی خودرو از 2 و یا سه جا به صندلی خودرو باید متصل شود تا استحکام لازم را داشته باشد. بنابراین هنگام خرید به این نکته دقت کنید. پیشنهاد میکنم از صندلی هایی استفاده کنید که پارچه آن قابل تعویض و شستشو باشد چرا که رعایت بهداشت برای کودکان امریست ضروری. و یادتان نرود که همیشه قبل از اینکه کودک را بنشانید از صحت وصل بودن کمر بند ها اطمینان داشته باشید.

خب امیدواریم که از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید. سعی کردیم نکات مهمی که باید رعایت شود را به شما یادآور شویم. امید است که از آن ها بهینه استفاده نمایید. در صورتی که هر گونه نظر و پیشنهادی دارید میتوانید با ما در میان بگذارید. ممنون از اینکه سایت اجاره خودرو تهران را انتخاب میکنید.