لامپ های مختلف خودرو

لامپ های مختلف خودرو و تفاوت های آن ها در سایت اجاره خودرو در تهران . سلام خدمت عزیزانی که همیشه مقالات مجله خودرو ما را دنبال میکنند. امروز هم مانند روز های گذشته در خدمت شما علاقمندان به صنعت خودرو هستیم با موضوعی دیگر که به طور حتم برای تان جالب و مفید خواهد بود. در این مقاله میخواهیم در مورد لامپ های مختلفی که در خودرو ها استفاده میشود صحبت کنیم. از جمله این لامپ ها لامپ زنون , لامپ هالوژن , لامپ LED میباشد. با اجاره خودرو تشریفاتی در تهران و ادامه این مطلب همراه باشید.

چراغ های جلوی خودرو جزو موارد بسیار الزامی در فنی خودرو میباشد و اهمیت بسیار بالایی در رانندگی دارد. به این دلیل که حتما خودتان نیز میدانید بدون داشتن چراغ جلو مخصوصا رانندگی در شب و هم چنین در شرایطی که جو نامناسب باشد بسیار خطرناک است و البته غیر ممکن است! چراغ های جلوی خودرو با روشن کردن مسیر پیش رو قدرت حرکت به سمت جلو را به راننده خواهند داد. با پیشرفت علم و تکنولوژی صنعت خودرو سازی نیز همانند سایر صنعت ها پیشرف خاصی داشته و حتی میتوان گفت بسیار جلو تر هم بوده است. و در زمینه چراغ جلوی خودرو انواع مختلف آن را طراحی و تولید کرده اند که هر کدام از آن ها معایب و مزایایی دارند که در ادامه به آن میپردازیم. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

لامپ های مختلف خودرو

چراغ جلو همانطور که پیش تر گفتیم و شما نیز بخوبی میدانید در قسمت جلوی خودرو قرار گرفته است و از کاسه و لنز مخصوصی تشکیل شده است. وظیفه روشن کردن مسیر پیش روی خودرو را دارد. نوری که از این چراغ ها منتشر میشود نباید به گونه ای باشد که راننده های مقابل را اذیت کرده و دید آن ها را کاهش دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چراغ جو برای اولین بار در سال 1880 بود که تولید شد و چراغ های الکتریکی نیز در سال 1893 در آمریکا به عنوان کالایی سفارشی تولید و برای فروش وارد بازار ها شد. تا قبل از این مورد نوری که از چراغ های خودرو ساطع میشد توسط نفت یا استلین به مجود می آمد.

چراغ جلوی گردی که نخستین بار روی خودرو های جدید نصب شد در سال 1940 بود که در آمریکا شروع شد و به ترتیب در کشور های دیگر نیز رایج شد. از جمله ویژگی های مهم چراغ های خودرو برای آگاهی دادن سایر راننده ها از جهت و ابعاد خودرو های در حال حرکت میباشد. به طور کلی چراغ های جلوی خودرو به سه دسته هالوژن , زنون و LED تقسیم میشوند.

چراغ خودروی هالوژنی

هالوژن تشکیل شده از 5 ماده شیمیایی که بسیار سمی و واکنش پذیر هستند. در دسته نافزا ها قرار میگیرد. به طور گسترده این نوع لامپ ها در چراغ های جلوی خودرو استفاده میشود که شامل یک رشته نازک تنگستن و حباب شیشه ای که حاوی گاز هالوژن میباشد و با هر بار روشن شدن چراغ , گاز هالوژن باعث میشود که رشته تنگستن داغ شده و نوری سفید تولید شود. مزایای آن نور سفید شفاف , طول عمر بالا , هزینه بسیار پایین برای تعویض. و از معایب آن تولید گرمای بالا , اتلاف انرژی زیاد و اینکه در صورتیکه با مایعات تماس پیدا کند واکنش شدیدی انجام میشود.

 

چراغ خودروی زنون

زنون یک گاز بی بو و واکنش ناپذیر میباشد که در اتمسفر به میزان بسیار کم وجود دارد و در صنعت خودرو سازی بسیار رایج شده است. این لامپ ها با انتشار نوری سفید ناشی از ایجاد قوس الکتریکی بین دو الکترود از محبوبیت ویژه ای بین مردم برخوردار میباشد. از مزایای آن نور مناسب آن میباشد , مصرف انرژی کمتر و طول عمر بیشتر. اما از معایب آن میتوان به قیمت بالای آن اشاره داشت و نوری که از روبرو بسیار آزار دهنده میباشد.

 

چراغ خودروی LED

این نوع چراغ ها به صورت نیمه رسانا هستند و با دریافت ولتاژ میتوانند روشن شوند. هنگام روشن شدن اگر دقت کنید میبینید که تنها نیمه بالای آن روشن میشود و نیمه پایین وظیفه خنک سازی را برعهده دارد. و دارای ساختاری کاملا متفاوت هستند. مزایای این نوع چراغ ها داشتن اندازه کوچک , مصرف انرژی بسیار کم آن میباشد. و از معایب آن میتوان به گران بودن قیمت آن و هم چنین اینکه این لامپ ها باید به دلیل تولید گرمای بیش از اندازه  باید خنک بمانند اشاره داشت.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. با مقالات دیگر اجاره خودرو در تهران همراه باشید.