علل خرابی کولر خودرو

علل خرابی کولر خودرو در اجاره خودرو نوین رنت. سلام عزیزان . امروز در خدمت شما هستیم با موضوع خرابی کولر خودرو ها. خب حتما می گویید چرا در این فصل از سال باید به فکر خرابی کولر ها باشیم! خب همانطور که می دانید در حال حاضر در قسمت های جنوبی کشور شاهد گرم شدن آب و هوا هستیم به طوریکه این روز ها نیز از کولراستفاده میشود. خب میرسیم به بحث شیرین امروز که خیلی ها خود را برای مطالعه آن آماده کرده اند. همیشه زمانی که نوبت به استفاده از کولر می شود افراد به این فکر می افتند که آیا کولر خودرو خوب کار می کند یا نه ؟! آیا این سرما ی کولر باید به همین اندازه باشد یا اینکه مشکلی وجود دارد و … خب با ادامه مقاله علل خرابی کولر خودرو همراه اجاره خودرو تهران باشید.

قبل از هر نوع بررسی در مورد کولر خودرو خوب است که میزان بودن سطح روغن کمپرسور کولر بازدید شود و از آن اطمینان حاصل نمایید. یکی از دلایلی که شاید کولر خودرو خوب کار نکند خاموش بودن کمپرسور کولر به مدت طولانی می باشد. زمانی که کمپرسور کولر مدت زیادی خاموش باشد باعث رسوب روغن و گاز های درون سیستم خواهد شد. به همین دلیل است که همیشه همه تاکید دارند که حتی در فصل های تابستان و زمستان نیز در هفته فقط چند دقیقه کولر خودرو را روشن نمایید و اجازه دهید که کار کند. با این کار جلوی رسوب گذاری آن را خواهید گرفت. با ادامه مقاله علل خرابی کولر خودرو همراه باشید.

علل خرابی کولر خودرو

بررسی فشار شیرهای شارژ کولر

طبق بررسی های اجاره خودرو تشریفاتی کولر خودرو دارای دو شیر با فشار بالا و فشار پایین می باشد. با بررسی وضعیت فشار این دو شیر در کولر ماشین می توانیم اطلاعات بسیار خوبی برای سالم بودن وضعیت کولر داشته باشیم. گاهش پیش می آید که فشار در شیر فشار پایین بسیار بالا باشد که این امر نشان دهنده خراب بودن کمپرسور است که باید برای سرویس آن هر چه سریع تر اقدام نمایید. مورد دیگر شیر انبساط است که در بروز این حالت موثر است. کنده شدن خمیر حباب این قطعه، اتصال نادرست سنسور آن که به لوله خروجی اواپراتور وصل می‌شود، تنظیم نادرست شیر انبساط که بیش از حد باز باشد و… از دلایل بروز این مشکل خواهند بود.

اما گاهی هم پیش می آید که دقیقا بر عکس باشد و فشار بیش از اندازه پایین باشد. یکی از دلایل آن گاز کولر است که تخلیه شده است و باید مجدد شارژ شود. هم چنین موارد دیگر که باعث فشار پایین در کولر می شود ممکن است خشک بودن شیر انبساط و خرابی ترموستات و البته گرفتگی لوله ها نیز باشد که باید همه این موارد را بررسی نمایید.

و اما میرسیم به شیر فشار بالای کولر. اگر فشار در این شیر خیلی بالا باشد، دلیل آن شاید از خنک‌کاری ضعیف کندانسور ناشی از گرفتگی پره‌های آن باشد. و البته خرابی فن کمکی کندانسور، وجود حجم بیش از حد گاز درون سیستم و وجود هوا در لوله‌ها به جای گاز نیز از دیگر دلایل بروز این مشکل است که باید بررسی و رفع شود. با ادامه مقاله علل خرابی کولر خودروهمراه اجاره خودرو لوکس باشید.

بوی نامطبوع کولر ماشین

گاها پیش می آید که کولر خودرو را روشن می کنید و به جای باد سرد و هوای مطبوع ، بوی نامطبوعی از آن بیرون می زند و واقعا این اتفاق وحشتناک خواهد بود بخصوص در روز های گرم تابستان. این مشکل ممکن است از کثیف بودن پره های اواپراتور کولر باشد که باید به کمک فشار باد تمیز شوند. و البته مورد دیگر هم ممکن است وجود لجن و رشد آن ها لابلای پره ها باعث این بوی بد باشد که به هر حال باید رفع شود. از دلایل دیگری که ممکن است این اتفاق را ممکن سازد گرفتن لوله تخلیه آب زیر اواپراتور است که باید بررسی شود.

اجاره خودرو تهران

خب امیدوارم که این مقاله در روز های گرم تابستان به درد شما بخورد و از آن نهایت استفاده را کنید. ممنون از این که مقالات اجاره خودرو تهران را دنبال می کنید. در صورت نیاز به رنت خودرو در تهران می توانید با کارشناسان ما در نوین رنت تماس بگیرید و از آن ها مشاوره بخواهید.