روش های افزایش توان موتور خودرو

توان موتور خودرو و روش های افزایش توان موتور خودرو در مجله خودرو. سلام عزیزان. ممنون از شما از اینکه سایت اجاره خودرو را برای این موضوع انتخاب کردید. در این مقاله میخواهیم در مورد روش های افزایش توان خودرو بنویسیم. اگر به این مطلب علاقه دارید با ما همراه باشید تا ادامه این مطلب. خب همانطور که می دانید خودرو ها با طی کردن مسافت در سال های پی در پی دچار افت شدیدی در توان خود می شوند. باید روش هایی را در نظر گرفت که این افت شید توان موتور خودرو را به حداق رساند. در این مقاله به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. با اجاره خودرو تهران همراه ما باشید.

یکی از راه هایی که می توان به کمک آن از افت شدید توان خودرو جلوگیری کرد ، تعویض به موقع روغن موتور و همینطور نگهداری خوب و در شرایط مناسب از موتور خودرو است. اگر شما از سربالایی ها ترس دارید و یا فکر می کنید که خودروی شما برای بالا رفتن ضعیف است ، این مشکل از نوع خودروی شما نیست و جالب است بدانید که برای اینکه در سربالایی ها و مواقعی که اضطراری هستند ماشین کم نیاورد نیازی به گران بودن و پیشرفته و جدید بودن خودرو نیست. شما تنها به بکار گیری چند توصیه می توانید به افزایش موتور خودرو خود کمک نمایید. با توصیه ها و روش های پیشنهادی اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

روش های توان موتور خودرو

خنک بودن هوای ورودی

خنک بودن هوای ورودی به داخل موتور خودرو می تواند باعث افزایش توان آن شود. این اولین توصیه ما برای این کار است. دلیل آن هم کاملا مشخص است. همانطور که میدانید چگالی هوای سرد بالا تر است. در نتیجه با وارد شدن هوای سرد به موتور خودرو اکسیژن بیشتری هم وارد آن خواهد شد. نتیجه این کار احتراق سریع تر در موتور خودرو است که اتفاق می افتد. در نهایت این کار می توان توان بیشتری را از موتور خودرو بگیریم. این یکی از موارد بود که شاید در مناطق سردسیر تاثیر زیادی نداشته باشد چرا که همیشه هوا سرد است. اما می توانید از روش های دیگر برای افزایش توان موتور خودرو ی خود استفاده نمایید. با مقاله اجاره خودرو همراه باشید.

اگزوز خروجی

برداشتن منبع ، تغییرات غیر مهندسی و خلاف اصول و از این دسته از تغییرات در سیستم اگزوز باعث به وجود آمدن تغییرات در عملکرد خودرو خواهد شد. به این معنی که شما مسیر لوله از کاتالیست موجود در لوله اگزوز تا انتهای خودرو یعنی در صندوق عقب را مستقیم کرده اید. این عمل می تواند کل سیستم خودرو ی شما را دچار اختلال کند. با افزایش اندازه اگزوز خودرو گاز های بیشتری از خودرو خارج می شوند. با خارج شدن هر چه بیشتر گاز ها از خودرو ، این فرصت در اختیار خودرو قرار می گیرد که بتواند فضای بیشتری برای عمل احتراق داشته باشد. که این موضوع خودش می تواند تا حد بالایی قدرت موتور خودرو را افزایش بدهد.

کاتالیست با جریان بالا

کارخانه ها برای این مبدل کاتالیست را در خودرو ها قرار می دهند تا بتوانند هوای کابین را برای ما مطبوع سازند. و قصد شان از این کار افزایش توان خودرو نیست! شاید بتوان گفت که نزدیک به یک دهه طول کشید تا کاتالیست ها پیشرفت کردند.اگر خودروهای دهه 80 تا 90 میلادی را در اختیار دارید خیلی شانس آورده‌اید که می‌توانید از سربالایی‌ها جان سالم به در ببرید!!. با تعویض کاتالیست های کهنه و قدیمی با مدل‌های جدید High-Flow می‌توانید تغییر را حتی زیر پدال گازتان متوجه شوید.

ترفند حایر برای افزایش توان خودرو

شاید برای تان جالب باشد که بدانید ترفندی در تایر خودرو ها پنهان است که می تواند قدرت موتور را افزایش دهد. با از بین بردن زاویه Toe-in که کارخانه برای خودرو مدنظر گرفته است و چرخهای جلو اندکی با زاویه نسبت به هم قرار می‌گیرند، و موازی کردن دقیق جهت چرخش آن‌ها در مسیرهای مستقیم، اندکی بهبود را شاهد خواهید بود. اضافه کردن تایر های فاق کوتاه باعث بهبود شتاب خودرو می شود. اما ممکن است در این حالت سرعت سنج شما را به اشتباه خواهد انداخت. از دیگر گزینه هایی که نزدیک به تایر است تغییر جنس تایر می باشد. یک رینگ از جنس فیبر ، کربن و منیزیم و آلومنیوم میتواند تا حد بالایی به سبک شدن خودرو ی تان کمک کند.

ری فلش کردن خودرو

با ری فلش کردن خودرو می توانید زمانبندی سوپاپ ها و مخلوط سوخت و هوا و دیگر ورودی ها را تغییر دهید. با حضور توربو شارژ و سوپر شارژ بر روی خودرو ، ReFlash کردن می‌تواند به موتور خودرو را واقعاً تقویت کند و در موتورهای با تنفس طبیعی این میزان تأثیر ممکن است تنها نیم اسب بخار باشد!

اجاره خودرو تهران

امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید و از آن لذت برده باشید. برای اجاره خودرو در تهران می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره های درج شده در سایت در هر ساعت از شبانه روز پاسخ گوی شما خواهند بود. با مقالات دیگر سایت با ما همراه باشید.