دونات زدن خودرو

دونات زدن خودرو موضوع امروز سایت اجاره خودرو تهران . سلام عزیزان و دوستداران ماشین و ماشین بازی! امروز در خدمت تان هستیم با آموزش تکنینک دونات زدن خودرو که یک تکنیک نمایشی است. اگر به حرکات نمایشی خودرو علاقمند هستید پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید. باز هم تاکید داریم که این حرکت فقط جنبه نمایشی دارد و تنها در پیست های مسابقه ای و فضای آزاد باز می توانید آن را انجام دهید. اگر بتوانید این حرکت را به درستی انجام دهید می توانید شاهد آثار به جا مانده از لاستیک خودرو شوید که به صورت دایره ای نمایش داده می شود. قطر این دایره بستگی به طول ماشین دارد که دو برابر آن را شامل می شود. با ادامه این مقاله در اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

اجاره خودرو لوکس و دونات زدن خودرو

تکنیک دونات زدن

دونات زدن خودرو به دو تا عامل بستگی خواهد داشت که هر کدام از آن ها روشی جدا گانه دارند. یکی حالت ها آن به سیستم انفقال خودرو که به صورت دستی یا اتوماتیک است بستگی دارد و مورد دیگر بستگی به دیفرانسیل عقب یا جلو بودن خودرو ها دارد. به هر حال شما با خودرو های بسیاری می توانید این تکنیک را انجام دهید. اما فراموش نکنید که این کار هم همانند سایر تکنیک ها نیازمند تمرین بسیار زیاد است که بتوانید با پشتکار آن را پشت سر بگذارید. و یادتان باشد که برای یاد گرفتن این کار باید لاستیک های بسیاری را صاف کنید تا آموزش ببینید!

دونات زدن با خودرو های دیفرانسیل عقب

حالت گیربکس معمولی

این عمل با به هم زدن تعادل عقب خودرو شروع می شود. دنده اتومبیل را در حالت یک قرار دهید و آرام در یک مسیر دایره ای شروع به حرکت کنید. در ادامه کار می توانید این دایره را کم کم کوچک کنید. در یک زمان کلاچ و ترمز دستی را با هم نگه دارید. در این لحظه مشاهده می کنید که چرخ های عقب خودرو قفل شدند می توانید گاز را تا آخر فشار دهید و ترمز دستی را بخوابانید. در این زمان می توانید کلاچ را به صورت ناگهانی آزاد نمایید. در این زمان می توانید شاهد چرخ زدن خودرو خود را باشید در صورتی که خودرو تان قابلیت این کار را داشته باشد. برای اینکه خودرو بتواند مسیری دایره ای را طی نماید شما نیازمند تمرین خوب و زیاد خواهید بود.

حالت اتوماتیک

اگر ماشین شما دنده اتوماتیک است باید دنده را در حالت 2 و یا L قرار بدهید. دنده L در خودرو های گیربکس اتوماتیک مخصوص بالا رفتن از تپه ها و سربالایی های شدید تعبیه شده است. در این حال ابتدا یک فشار آرام به گاز بیاورید و سپس تا ته پدال را به آخر ببرید. در این حالت اگر درست عمل کرده باشید چرخ های عقب شروع می کند به گردش هرز خود و چرخ های جلو خودرو نیز در حالت سکون هستند و بی حرکت. فشاری که به ترمز می آورید را کم کنید تا خودرو راه بیفتد.در این حالت می توانید فرمان خودرو را بچرخانید و گاز را تا ته فشار بدهید و پا را از روی ترمز بردارید. خودرو ناگهان حرکت می کند و عقب خودرو سر می خورد و بله شما بخوبی توانستید دونات بزنید! با ادامه این مقاله در اجاره خودرو تهران همراه باشید. از این که کمی طولانی شد امیدوارم خسته نشده باشید!

دونات زدن با خودرو های دیفرانسیل جلو

دونات در حالت دنده معکوس

شاید باورتان نشود اما جالب است بدانید که دونات زدن با دنده معکوس خیلی جذاب تر از حالت های دیگر خواهد بود. ابتدا چرخ جلو در یک محور صاف قرار می گیرد. برای حرکت به عقب گاز را تا وسط فشار داده و شتاب ناگهانی میگیریم. می توانید فرمان را به سمتی که راحت تر قابل کنترل است نگه دارید. این حرکت باعث ایجاد نیم دور می شود و برای اینکه این دور کامل شود نیاز دارید که تا آخر گاز را نگه دارید.

حالت مستقیم برای دیفرانسیل جلو

در این حالت نکته مهمی که باید به آن توجه کنید خیس بودن زمین است. چون در این حالت دیر سر می خورند. برای این حرکت در این حالت چرخ های جلو را کاملا به یک طرف میچرخوانیم و دنده را در گیربکس های دستی در یک و در گیربکس های اتوماتیک در دنده مخصوص سربالایی تند قرار میدهیم. گاز را تا ته فشار میدهیم و کلاچ را ول میکنیم. اتومبیل به شدت شروع به چرخیدن میکند. وقتی ماشین شروع به چرخیدن کرد ترمز دستی را بطور ناگهانی بالا میکشیم تا چرخ های عقب هم شروع به چرخش حول محور جلوی ماشین بکنند. حالا باید یک دست روی فرمان باشد و دست دیگر روی ترمز دستی. و دائما ترمز دستی را بالا بکشید و آزاد کنید تا چرخ های عقب در حال سر خوردن حول محور جلو باقی بمانند.

اجاره خودرو لوکس

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه اجاره خودرو بودید. امیدوارم که استفاده خوبی از آن کنید. فقط فراموش نکنید که حرکت نباید در کوچه و خیابان اجرا شود و فقط مخصوص پیست اتومبیل رانی ها می باشد. هم چنین باید خیلی مواظب خطرات احتمالی این حرکت باشید. علاوه بر این ها با این حرکت به خودرو آسیب می رسانید که باید قبل از این کار به فکر عواقب آن باشید.

در صورت تمایل به اجاره خودرو لوکس می توانید با کارشناسان ما در نوین رنت تماس بگیرید.