دنده خلاص در سرازیری

دنده خلاص در سرازیری موضوع امروز سایت اجاره خودرو. شاید یکی از پر بحث ترین و پر چالش ترین سوالاتی که برای همه ما در هنگام رانندگی پیش می آید همین بحث سربالایی ها و سرپایینی ها است. اینکه باید در سرازیری ها با دنده خلاص حرکت کنیم یا نه. برای اینکه این مشکل برای شما عزیزان حل شود در این مقاله می خواهیم در این مورد بنویسیم. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید در ادامه مقاله دنده خلاص در سرازیری.

همانطور که می دانید اکثر خودرو های جدید از سیستم انژکتوری استفاده می کنند. در خودرو هایی که از سیستم انژکتوری یا همان سیستم سوخت برقی استفاده می کنند بهتر است که از دنده خلاص در هنگام سرازیری ها استفاده نشود. یعنی در حالت دنده ماشین رانده شود. زیرا در این حالت خودرو به صرفه تر کار خواهد کرد. حالا باید ببینیم علت آن چیست ؟ با اجاره خودرو لوکس همراه باشید تا ببینیم آخر داستان به کجا می کشد!؟

دنده خلاص در سرازیری

زمانی که شما در حال پایین آمدن از یک سرازیری با یک شیب حتی ملایم نیز باشید، اگر گیبکس خودروی شما درگیر باشد و همزمان خودرو در حالت دنده باشد، از سمت انژکتور خودرو تان هیچ سوختی به داخل سیلندر تزریق نخواهد شد. نتیجه آن هم مشخص است که پیشرانه ماشین در هنگام پایین آمدن اصلا سوختی مصرف نخواهد کرد. این مورد هم به این دلیل است که خود چرخ ها و گیربکس خودرو می توانند نیروی پایین آمدن خودرو و حرکت آن را تامین نمایند و دیگر نیاز به نیروی اضافه نخواهد بود.

و شاید جالب باشد که بدانید در حالت غیر از این ، یعنی زمانی که خودرو ی شما در حالت دنده خلاص باشد و سرازیری را طی کنید ، پیشرانه خودرو سوخت بیشتری را مصرف خواهد کرد نسبت به موقعیت قبلی. که این مورد هم به این دلیل خواهد بود که پیشرانه خوردو مستلزم کار کرد در حالت عادی است و از آنجایی که نیروی خارجی برای تولید این گردش وجود ندارد باید خودش یوخت مصرف کند تا این نیرو فراهم شود. با ادامه مقاله دنده خلاص در سرازیری همراه باشید.

دنده خلاص در سرازیری.

تنها می توان گفت از نظر بهینه بودن مصرف سوخت ، تنها زمانی که در حال حرکت در سرازیری هستید زمانی است که در جاده های کوهستانی باشید و تپه های بزرگ و پی در پی پیش رو داشته باشید. در این حالت اگر با دنده حرکت کنید و گیربکس خودرو درگیر باشد در هنگام عبور از تپه اول سوختی مصرف نمی‌شود، اما دقت کنید که زمانی که به تپه مورد نظر بعدی رسیدید، حالت ترمز ایجاد شده در پیشرانه ماشین ، باعث می شود که راننده مجبور شود که کمی گاز بدهد که این امر باعث افزایش مصرف سوخت در خودرو خواهد شد.

اجاره خودرو لوکس

امیدوارم که از مقاله دنده خلاص در سرازیری لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. این توصیه ها یی را که در سایت اجاره خودرو لوکس مطالعه نمودید را به خاطر سپرده تا در زمان نیاز برای شما کار آمد باشد و مصرف سوخت خودرا در سرازیری ها کاهش دهید. اگر سوالی در زمینه خودرو و اجاره خودرو تهران دارید می توانید با کارشناسان ما در بخش مربوطه توسط شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.