تیونینگ خودرو

تیونینگ خودرو چیست ؟ چرا این کار را انجام می دهند ؟ خب امروز در این مقاله می خواهیم در مورد tuning up خودرو در سایت اجاره خودرو تهران صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا ببینیم این واژه چیست و از کجا آمده است. خب تیونینگ خودرو در واقع به معنای ارتقا دادن و بهبود دادن ظاهر و باطن خودرو می باشد. این کار توسط یک تیم مهندس و تکنسین این کار و طراحان انجام می شود. البته موضوع تقویت موتور خودرو و اصلاح موتور خودرو نیز به نوبه خود نوعی تیونینگ آپ خودرو هستند که توسط متخصصین این کار انجام می شود. بسیاری از علاقمندان به دنیای خودرو و ماشین بازی ! علاقه خاصی به این موضوع دارند که سلایق خود را بر روی خودرو های مورد نظر پیاده کنند. طرحی که خود می پسند را برای خودرو ها در نظر بگیرند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کار تیونینگ خودرو یک شخصیت جدید و جذاب به خودرو ها می دهد. البته باید این نکته را نیز یاد آور شویم که این کار سلیقه ای است و شاید هم خیلی از افراد این روش را نپسندند و خودرو ها را با همان ظاهر اصلی خود دوست داشته باشند. با ادامه مقاله تیونینگ خودرو در اجاره خودرو لوکس تهران همراه ما باشید.

تیونینگ خودرو

اساس تیونینگ خودرو

قابل به ذکر است که برخی از روش های تیونینگ خودرو باعث کاهش یافتن میزان مصرف سوخت می شود. راندمان خودرو را بالا می برد. و در پی آن با افزایش یافتن قدرت بیشتر خودرو هندلینگ خودرو نیز افزایش می یابد. برای مسابقات رالی از این روش استفاده می شود تا راندمان و شتاب و قدرت خودرو بیشتر شود. اما به صورت معمول خودرو های تیونینگ شده با همدیگر به رقابت نمی پردازند. اگر بخواهیم از نظر طراحی ، خودرو های تیون شده را بررسی کنیم می بینیم که این کار ویژگی های آیرودینامیک و رکاب ها و سپر های جلو و عقب و همچنین اسپویلر ها و دریچه های هوا و رینگ های خودرو را تغییر می دهد.

موارد تیونینگ خودرو

به طور دقیق تر اگر در سایت اجاره خودرو تشریفاتی تهران بخواهیم نگاهی به این موضوع بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که به صورت کلی تیونینگ خودرو باعث افزایش راندمان خودرو تا حد نهایت آن خودرو است. و البته در نگاهی دیگر رساندن خودرو به حداکثر زیبایی آن از نظر فنی خودرو. این کار همانطور که پیش تر گفتیم از جابجایی موتور خودرو گرفته تا تغییر دادن قطعات خودرو انجام می شود. اگرچه گفته شده است که عمده عملیات مربوط به تیون کردن یک خودرو به سیستم فنی و موتوری خودرو باز میگردد تا قدرت آن افزایش یابد، اما بقیه اصلاحات و تغییرات به این دلیل است که خودرو بتواند این قدرت اضافه را به درستی مصرف کند و از اتلاف انرژی جلوگیری شود. تغییراتی که به طور اختصاصی برای خودرو ها صورت میگیرد می توان به تقویت سیستم تعلیق خودرو ، رینگ های عریض تر ،ترمز های قوی تر، فرمان دادن دقیق تر خودرو و همین طور گیربکس با سرعت عملکرد بالا تر و دقیق تر اشاره داشت که همه این موارد باید بتوانند با میزان قدرت تولید شده توسط خودرو هم خوانی داشته باشند. تمام این تغییراتی که صورت میگیرد در داخل خودرو است و هیچ نمایی از بیرون ندارد. به همین علت است که بعد از تیونینگ داخلی خودرو به بیرون و ظاهر خودرو نیز رسیدگی شده و تغییراتی در آن ایجاد می شود تا مشخص شود که این خودرو تیون شده است.

از موارد دیگری که در تیونینگ مردن خودرو مورد توجه قرار می گیرد سیستم صوتی و طراحی داخلی خودرو است. سیستم تعلیق خودرو و بدنه خودرو و تایر ها هم جزیی از این تغییرات هستند. زمانی که فرد بخواهد سیستم صوتی را تغییر دهد و آن را ارتقا بدهد باید تنظیمات و تغییراتی روی ضبط صوت فابریک نصب شده انجام بدهد.

اجاره خودرو تهران

امیدواریم که از این مقاله آموزشی مجله خودرو در سایت کرایه خودرو تهران خوش تان آمده باشد و از آن استفاده نمایید. ممنون از اینکه مقالات ما را دنبال میکنید. مقالات دیگر سایت را نیز می توانید در قسمت بلاگ سایت مشاهده و مطالعه نمایید. با تشکر از همراهی و توجه شما.