بهترین خودرو های پورشه

بهترین خودرو های پورشه در سال های تاسیس پورشه تا کنون کدام ها هستند ؟ سلام خدمت شما بازدید کنندگان عزیز سایت اجاره خودرو تهران و دوستداران خودرو. امروز هم مانند روز های پیشین در خدمت شما عزیزان هستیم با سری دیگر از مقالات مجله ماشین. میخواهیم در این مقاله در مورد بهترین خودرو هایی که شرکت پورشه تا کنون ساخته و مورد استقبال طرفداران قرار گرفته است بنویسیم. پس اگر شما هم علاقمند به این موضوع و ماشین های لوکس پورشه هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. ابتدا از خود شرکت شروع میکنیم و در ادامه به معرفی تعدادی از برترین خودرو های پورشه در اجاره ماشین تهران خواهیم پرداخت.
شرکت خودرو سازی پورشه توسط فردینالد پورشه که میتوان گفت در آن زمان یکی از بهترین طراحان خودرو بود تاسیس شد. زمانی که وی مشغول به طراحی و فعالیت در زمینه خودرو بود خودرو های بسیار شیک و لوکس ای طراحی میشد که طرفداران بسیار زیادی پیداکرده بود. تا جاییکه در سال 2012 در نهایت شرکت خودرو سازی فولکس تمامی سهام پورشه را خریداری کرده و آن را به صورت یک زیرمجموعه از خود در آورد. طراحی خودرو های پورشه به گونه ای خاص بود همیشه که هنوز هم خوشبختانه توانسته است این وجهه را در باطن و ظاهر خودرو های تولیدی خود حفظ نماید. و همین موضوع سبب شد که به طور کلی مرد از لحاظ دوست داشتن خودرو به دو گروه تقسیم شوند! عده ای که علاقه ای ویژه به خودرو های پورشه دارند و عده ای که کلا این طرح ها را باور ندارند.

پورشه باکستر

در زمانی که پورشه به بحران اقتصادی برخورده بود و تقریبا میتوان گفت 30 سال از تولد آن میگذشت,شرکت خودرو سازی پورشه با رونمایی مدل پورشه باکستر در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرد که توانست توجه همگان را به خود جلب نماید.پیشرانه این خودرو دارای 6 سیلندر موتور تخت با قدرت 201 اسب بخار و دارای حجم 2.5 لیتر بود. این خودرو در واقع با مشخصات به روز شده خودرو 911 بود. و جالب است بدانید که این خودرو با به روز رسانی های مجدد هنوز هم خط تولید خود را دارد و هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد.

پورشه باکستر


پورشه کاررا

و باز هم شرکت پورشه برای نمایش دادن قدرت خود در مسابقات لمان در سال 2005 مدل کاررا را معرفی کرد. این خودرو با استفاده از موتور 10 سیلندری و 605 اسب بخارتوانست از عهده این مسابقه برآید. پورشه به طور کلی قدرت نمایی زیادی در مسابقات لمان تا کنون داشته است. در نسخه کاررا جی‌تی سرعت خودرو تا ۳۳۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد و وقتی برای لمان مناسب باشد به این معنا است که می‌تواند به مدت طولانی با این سرعت حرکت کند.جالب است بدانید که پورشه کاررا برای اینکه بتواند سرعت خود را به 100 کیلومتر در ثانیه برساند تنها کافیست از شروع حرکت 3.5 ثانیه طول بکشد!

پورشه کاررا

 

پورشه 959

خودرو خیابانی پورشه که از دو توربوشارژ استفاده میکرد تنها 200 دستگاه از آن ساخته شد. این مدل در سال 1986 توانست عنوان سریع ترین خودروی خیابانی را به خود بگیرد. پورشه ۹۵۹ خودرویی دو در و کوپه، چهار چرخ متحرک و موتور عقب بوده است که عملکرد بالایش پورشه را قانع کرد تا مدل‌های موفق بعدی را با الهام گرفتن از این خودرو معرفی کند. در مدل پورشه 959 از موتور ارتقا داده شده مدل پورشه باکستر استفاده شد.  با اجاره خودرو تشریفاتی همراه باشید.

پورشه 959

پورشه 550 اسپایدر

خودرو پورشه 550 اسپایدر خودرویی فوق العاده لوکس , اسپرت و خاص بود. این خودرو در سال 1953 در نمایشگاه پاریس رونمایی شد. خودروی بدون سقف و کاملا اسپرت. پیشرانه این خودرو 4 سیلندر و قدرت آن 110 اسب بخار بوده است. سرعت حداکثری که برای آن در نظر گرفتند سرعت 220 کیلومتر در ساعت بود. از این رو که در مسابقات شرکت داده میشد ارتفاع این خودرو را تا حد ممکن پایین در نظر گرفتند. خودرو پورشه 550 اسپایدر توانست در اولین مسابقه ای که شرکت کرده بود رتبه اول را از آن خود کند و میتوان گفت این را مدیون تکنولوژی های فولکس واگن بود.

پورشه 550 اسپایدر
 

پورشه 911

نام پورشه 911 هنوز هم افتخار آفرین برای این برند میباشد. در سال 1963 بود که از این خودرو خاص پورشه رونمایی شد و تولید آن تا سال 1989 بود که ادامه داشت. و نا گفته نماند که در طی این سال ها نیز بیش از ۷ نوع موتور با حجم‌های متفاوت از ۲ لیتر تا ۳/ ۳ لیتر در این مدل و نسخه‌های آن استفاده شده است که قدرتشان تا ۲۶۰ اسب بخار هم می‌رسد.

پورشه 911

خب امیدوارم که از این مطلب در مورد بهترین خودروهای پورشه در سایت اجاره خودرو لوکس در تهران لذت برده باشید. برای اینکه این مقاله بیش از با طولانی بودنش شما را اذیت نکند همینجا این مطلب را پایان میدهیم و در پست های بعدی به ادامه برترین خودرو های جهان خواهیم پرداخت.