اگزوز ماشین

اگزوز ماشین و دود سیاه و خرابی های آن . سلام خدمت شما عزیزان و علاقمندان به دنیای خودرو ها و تکنولوژی های جدید خودرو. در سایت اجاره خودرو تهران امروز هم مانند روز های قبل در خدمت شما زیزان هستیم با موضوعی دیگر با حاشیه خودرو و اگزوز خودرو و مشکلات مربوط به آن. میخواهیم با هم مشکلات در مورد اگزوز خودرو و هم چنین منبع دود ناشی از خودرو را بررسی کنیم و ببینیم با این مشکلات چه باید کرد. با اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

بیشترین مشکلاتی که یک اگزوز خودرو به بار می آورد مربوط به انبار اگزوز , عایق اگزوز و واشر های گلویی اگزوز میباشد. بی شک صدای موتور و دودهای خروجی حاصل از موتور بایستی از خودرو به خارج هدایت شوند لذا به جهت شکل گیری قدرت در موتور سوخت موتور احتراق پیدا می کند و بعد از این احتراق در سیلندر به وسیله ی مانیفولد دود و از لوله ای به سمت اگزوز هدایت شده و سپس اگزوز بعد از گرفتن صدا موتور دود ناشی از موتور را به بیرون هدایت می کند. پس بیشتر صدایی که از اگزوز خودرو به بیرون میزند به این علت است که اگزوز قادر به خفه کردن تمام صدای موتور خودروی شما نیست. اما جالب است بدانید که در گذشته و در ابتدا اگزوز تنها وظیفه خارج کردن دود و صدا به بیرون از خودرو را داشت که با گذشت زمان این وظیفه تغییر کرد و به انتقال دود حاصل از احتراق خودرو به بیرون و کاهش صدا و کاهش آلایندگی ها و کاهش دما تبدیل شد.

اگزوز ماشین

اگزوز به طور کلی به سه قسمت تقسیم میشود. در قسمت اول با توجه به دمای بالا کاتالیست قرار داده میشود تا در بخش میانی دما کاهش پیدا کند و در پایان نیز کاهش صدا صورت میگیرد. پس میبینیم که اگزوز نقش بسیار مهمی در خودرو دارد. و اگر دقت کنیم در اگزوز های تیونینگ انجین یا همان تقویت موتور متوجه خواهیم شد که آنها از اگزوز هایی استفاده میکنند که مقاومت کمتری دارند. در اجاره خودرو تهران با ما همراه باشید.

رفع مشکلات مربوط به اگزوز ماشین

میرسیم به مشکل برخورد خودرو و اگزوز به جایی که باعث سوراخ شدن آن شده و دو مشکل بالارفتن مصرف سوخت و کاهش قدرت موتور خواهد شد. و رنگ دودی که از اگزوز خارج میشود نیز میتواند باعث پیدا شدن مشکل اصلی اگزوز شود. مثلا دود سیاه زمانی که دیده میشود باید کمی صبر کنید تا خودرو کمی گرم شود، بعد از گرم شدن اگر رنگ سیاه دود رفت یعنی مشکلی نیست ولی اگر رنگ سیاه باقی ماند پس یا موتور بد کار می کند و یا در سیستم جرقه زنی ایراد وجود دارد. و زمانی که دود خاکستری میبینید و این مشکل بعد از مدتی برطرف نشد مشکلات زیر ممکن است وجود داشته باشد :

مشکل در رینگ پیستون موتور

سیل سوپاپ موتور مشکل دارد

معیوب بودن گاید سوپاپ

زمانی که متوجه شدید از اگزوز بوی سوخت به بیرون میزن یا اینکه قطراتی را در آن مشاهده میکنید

 1. اگرخودرویی که این ایراد را دارد کاربراتوری است پس به احتمال زیاد با تعویض کاربراتور مشکل رفع می گردد.
 2. مشکل مکانیکی دومین احتمال است، پس موتور باید چک گردد.
 3. زمان بندی جرقه زنی هم یکی از حدس ها می باشد.
 4. دیاگ کردن هم مورد بعدی است چون ممکن است مشکل از سیستم کامپیوتری باشد، یا قطعه ای نقص داشته باشد.
 5. سیستم خنک کننده ماشین را بررسی کنید، چون ممکن است دمای موتور بالا باشد.
 6. احتمال بعدی این است که ممکن است مشکل سلونید یا شیر برقی انژکتور ها در موقعیت نیمه باز گیر کنند و قابلیت بسته شدن کامل را نداشته باشند. باید آنها را تعویض نمایید.
 7. رگلاتور فشار در سیستم تزریق سوخت به درستی وظیفه خود را انجام نمی دهد، لذا فشار سوخت بیشتر از حد استاندارد می باشد، حتما فشار سوخت را با یک گیج فشار چک کنید و در صورت نیاز رگلاتور فشار را تعویض کنید.

و در آخر هم میرسیم به مشکل دود سفید که از اگزوز بیرون می آید و وجود بخار آب در دود آن که باید توجه کنید که زمانی که تازه ماشین روشن شده است این مشکل ممکن است عادی باشد اما اگر با گرم شدن و مدت زمان این مشکل رفع نشد  حتما مشکلاتی برای آن پیش آمده است همچون :

 1. احتمال اول این است که واسکازین از راه ماژول خلا به مانیفولد ورود هوا وارد می شود لذا بایستی آن را عوض کنید.
 2. اگر احتمال نخست نبود پس به سراغ واشر سر سیلندر بروید و در صورت خراب بودن تعویضش کنید.
 3. سر سیلندر تاب برداشته یا ترک خورده است. باید کف تراشی شود و در صورت لزوم تعویض گردد. تاکید می کنم این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
 4. بلوک سیلندر احتمال آخر است که احتمالا دچار ترک خوردگی شده است لذا توصیه می شود که تعویضش کنید.

خب امیدوارم که از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید و برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر , پیشنهاد و انتقادی دارید میتوانید با ما در ارتباط باشید. همچنین اگر نکته ای میبینید که از زبان ما گفته نشده بود و یا اگر اشتباهی رخ داده است ممنون خواهیم بود اگز این مشکل را با ما در میان بگذارید تا شاید علم و اطلاعات ما نیز بیشتر شود و دیگران را نیز بتوانیم آگاه سازیم . ممنون از اینکه مطالب اجاره خودرو لوکس را دنبال میکنید و همراه ما هستید.