اشتباهات رایج در رانندگی

اشتباهات رایج در رانندگی موضوع مقاله امروز ما در سایت اجاره خودرو لوکس در تهران. خیلی از ما انسان ها موضوعات خیلی عادی و شاید رایج را نمیدانیم اما به تصور خود از همه چیز اطلاع داریم. در مورد رانندگی نیز به همین صورت ایت. ما شاید راننده خوبی باشیم، شاید به قول معروف دست فرمان خوبی داشته باشیم ، شاید برای خودمان شوماخری باشیم! اما از خیلی قواعد ساده رانندگی ممکن است بی اطلاع باشیم. بد نیست که از این قوانین نیز کمی اطلاعات بدست آوریم. در ادامه این مقاله در اجاره خودرو به بررسی اشتباهات رایج در رانندگی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در رانندگی

عدم استفاده از ترمز دستی

باور کنید که این وسیله کنار دست شما در کنار دنده برای تزیین خودرو نیست! این وسیله متاسفانه هیچ گاه از آن استفاده درستی نداریم! حتی زمانی که شما در یک سطح شیب دار و یا حتی اصلا سطح صاف ترمز می کنید و میخواهید ماشین خود را پارک نمایید، باید ترمز دستی را بکشید. شما با فعال نکردن ترمز دستی همه فشار وارد شده را به خودرو خود وارد خواهید کرد. به کمک ترمز دستی میتوانید چرخ ها را قفل نمایید و فشار وارد شده را از روی گیربکس آزاد نمایید. فراموش نکنید که قبل از حرکت ماشین حتما ترمز دستی را آزاد نمایید.

اشتباهات رایج در رانندگی

ایست کامل قبل از عوض کردن دنده

خیلی وقت ها زمانی که ماشین شما در حال عقب رفتن است و هنوز نایستاده، شما شروع به تعویض دنده میکنید! چرا؟! با این کارتان آیا می دانید چه آسیبی به گیربکس خودرو ی تان وارد خواهید کرد؟! داخل گیربکس تعدادی چرخ دنده وجود دارد که با تعویض دنده عقب به جلو و ایجاد حرکت در خلاف جهت، باعث می شوید که این چرخ دنده ها مانند ترمز عمل کنند و فشار زیادی بر روی آن ها وارد شود. در عین حال ممکن است به میل لنگ ها نیز آسیب برسانید.

اشتباهات رایج در رانندگی

ترمز گرفتن در سرازیری ها

هواس تان باشد که وقتی روی یک سرازیری در حال رانندگی هستید ، مدام از ترمز استفاده نکنید. پیشنهاد میکنم که برای کم کردن سرعت اتومبیل خود از عوض کردن دنده استفاده نمایید. این اشتباهی است که اغلب افراد مرتکب آن می شوند، آن هم به این دلیل که روش مطمعنی است در سرازیری ها، اما دقت کنید که ممکن است با این کار لنت ترمز تمام کنید و یا داغ شود و دیگر ترمز تان عمل نکند. با این کار متاسفانه عاقبت خوشی پیش روی تان نخواهدد بود. با ادامه این مقاله در اجاره خودرو لوکس همراه باشید.

اشتباهات رایج در رانندگی

تعویض روغن موتور

باید در هر 5000 کیلومتر هواس تان به تعویض روغن موتور خودرو باشد. ه عقیده خیلی از افراد باید آنقدر صبر کنید که چراغ آن روشن شود بعد آن را تعویض نمایید. اما اگر از اجاره خودرو می شنوید این کار اشتباه محض است. چرا که با منتظر ماندن در این زمان روغن به صورت کلی باطل می شود. این مورد در کوتاه مدت ممکن است شما رااذیت نکند اما در بلند مدت باعث خرابی های بیشتر خواهد شد.

تعویض روغن موتور

شستن موتور با فشار آب بالا

هرگز و هرگز موتور خودروی خود را با فشار آب تمیز نکنید! باور داشته باشید که یم موتور کثیف و چرک خیلی بهتر از یک موتوری است که با فشار آب تمیز شده باشد. وقتی با فشار بالای آب سعی به تمیز کردن موتور خودرو دارید ، ممکن است باعث شوید به سیستم برقی خودرو آسیب برسانید. پس یادتان باشد که با یک آب معمولی مثلا استفاده از شلنگ باغچه می توانید موتور را به آرامی تمیز کنید اما با آب پرفشار کارواش به هیچ وجه درست نیست.

شستن موتور با فشار آب بالا

اجاره خودرو تشریفاتی

امیدوارم که از این مطلب اجاره خودرو تشریفاتی نیز استفاده کرده باشد و همه آن ها را برای بعد ها به خاطر بسپارید هم چنین می توانید این مقاله را برای دوستان و نزدیکان خود ارسال نمایید. این مطلب آنقدر طولانی بود که ممکن بود در یک مقاله شما خوانندگان عزیز را خسته کند. به همین دلیل آن را به دو بخش تقسیم کردیم. در روز های آتی انشالله قسمت بعدی سایت اجاره خودرو لوکس آن را منتشر خواهیم کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه اجاره خودرو می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.