اشتباهات رایج در رانندگی – قسمت دوم

اشتباهات رایج در رانندگی – قسمت دوم موضوع امروز ما در اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی در تهران. امروز در خدمت شما هستیم همانطور که به شما قول داده بودیم با ادامه مقاله قبلی در مورد اشتباهات خودرو. اگر قسمت قبلی خودرو در اجاره خودرو را مطالعه کرده باشید حتما خواندید که خدمت تان عرض کردیم که هیچ انسانی کامل نیست و شاید انسان بار ها از یک اشتباه به ظاهر کوچک اما در واقعیت بزرگ به سادگی رد شود. ما اینجا تعدادی از نکات ریز رانندگی و استفاده از خودرورا خدمت تان عرض می کنیم که شاید تا پیش از این شما خیلی راحت از آن می گذشتید. پس با تیم اجاره خودرو همراه باشید در ادامه این مقاله.


شاید شما اصلا متوجه این نکته نشوید اما هنگام استارت زدن خودرو کلیه لوازمی چون بخاری ، کولر ، ضبط و برف پاک کن و سایر لوازم جانبی باید خاموش باشد. اگر کمی دقت کنید به این نکته حتما بعد ها متوجه خواهید شد که تفاوت آن در هنگامی که هر کدام از این لوازم در حالت کار کردن هستند خودرو چگونه استارت می زند! این هم نکته جالب و ریزی بود که بعنوان 6امین نکته خودرو در اجاره خودرو نوشتیم.

 نکته دیگر در همین راستا در مورد گاز دادن های الکی در هنگام روشن کردن خودرو است که نه تنها هیچ کمکی به گرم کردن خودرو نمی کند بلکه به موتور آسیب می رسانید. این نکته ارتباطی با استارت زدن ندارد اما از آنجاییکه مهم است حتی در مورد آن مقاله ای جداگانه نیز برای شما نوشته بودیم که می توانید مطالعه نمایید.

توجه به صداهای عجیب از خودرو

نکته دیگر در اجاره خودرو صداهای عجیب از خودرو است. دقت داشته باشید که شنیدن صداهای مختلف و عجیب از خودرو بی دلیل نیست. هر نوع صدایی که از خودرو ی شما بیرون می آید  مربوط به یک قسمتی از خودرو است که دچار نقص احتمالی شده است و باید زودتر از آن که کار دست تان بدهد به آن رسیدگی شود. مثلا صدا خوردن ترمز به این معنا است که باید لنت ها را بررسی و تعویض کنید. اگر آن را نادیده بگیرید همانطور که عرض کردم ممکن است عواقب خیلی خطرناکی داشته باشد. در این صورت ممکن است صدای بعدی که می شنوید صدای جیغ و داد خودتان باشد که از نگرفتن ترمز ماشین سر می دهید. پس نتیجه اخلاقی اینکه صدا های عجیب خودرو را نادیده نگیرید.

کثیف بودن داخل خودرو

اما از دست این افرادی که ساندویچ های نصفه در مسیر کار را داخل ماشین رها می کنند! یا آن عده که با خوردن آبمیوه و کیکوستش را داخل خودرو می اندازند و دیگر کلا یادشان می رود که این خودرو است نه سطل زباله! یکی از همین روز ها خواهید دید که با وجود استفاده از انواع و اقسام اسپری های خوشبو کننده نمیتوانید بوی بد را از داخل خودرو خود بیرون کنید! حتی جارو کشیدن موکت خودرو نیز الزامی است برای دور کردن گرد و خاک چه برسد به دور انداختن زباله ها!

رانندگی با چراغ بنزین روشن

در این مورد همیشه عقیده های مختلفی بوده است. چیزی که بیشتر در مورد آن شنیده ایم این است که اگر با باک تقریبا خالی رانندگی کنید در آخر رسوبی که ته باک بنزین است وارد سیستم خواهد شد و آن را اذیت خواهد کرد.برخی نیز این موضوع را نفی می کنند. اما اینجا چیزی که برای ما اهمیت دارد نکته ای در مورد طول عمر باک بنزین خودرو است. زمانی که باک دارای بنزین باشد سبب می شود که باک خودرو خنک بماند و در غیر این صورت زودتر به سمت خرابی می رود.

رد شدن از کنار خانم های زیبا هنگام رانندگی

این نکته که در اجاره خودرو تشریفاتی نوین رنت می گوییم، از همه نکات مهم تر است! این اشتباه معمولا برای آقایان جوان زیاد رخ می دهد. با رد شدن از کنار خانم های زیبا به طور کلی کنترل خودرو از دست شما خارج می شود و ممکن است وارد گارد ریل جاده شوید و یا با شدت به درخت و دیوار و … بکوبید! پس حواس تان بیشتر به رانندگی تان باشد تا افراد دور و برتان!

اجاره خودرو تشریفاتی در تهران

خب امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و از نکاتی که درج کردیم در آینده استفاده نمایید. ممنون از اینکه مقالات اجاره خودرو را دنبال می کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خودرو می توانید از قسمت نظرات ما را مطلع نمایید. هم چنین در صورت تمایل به رانندگی با خودروی لوکس می توانید برای اجاره خودرو با ما تماس بگیرید و از همکاران ما کمک بگیرید.