استفاده از ضد یخ در تابستان ضروری است

سلامی گرم به گرمای این روز های تابستانی به شما هواداران و عاشقان خودرو. امروز در اجاره خودرو نوین در تهران در خدمت شما عزیزان هستیم با مقاله ای در مورد ضد یخ ها. شاید برای شما کمی عجیب باشد که چرا ریختن ضد یخ ها در تابستان برای خودرو ها ضروری است! پس با ما همراه باشید تا برای تان روشن شود.

شاید ندانید اما باید تابستان ها هم از ضد یخ در رادیاتور خودرو خود استفاده نمایید. چرا که ضد یخ خواصی برای ماشین ها دارد که کاملا جدا از یخ زدگی آب رادیاتور میباشد. این مساله که ممکن است آب خودرو در زمیتان ها و یخ بندان و هوای سرد یخ بزند جزو اولین مسایلی بود که به فکر دانشمندان خطور کرد. و دانشمندان به این فکر افتادند که برای حل این مشکل یه راه حل بیایند که دیدند بله ماده متانول و الکل چوب میتواند بهترین راه حل باشد.که قیمت آن نیز ارزان است. با اجاره خودرو در تهران همراه باشید.

متانول در این میان یک سری مشکلات داشت . مثلا یک مورد بخار شدن سریع آن از سیستم خنک کننده خودرو بود. دربی که رادیاتور دارد به صورت کاملا فشرده شده نیست و در دمای بالا بخار میشود و این مشکل را وه بجود می آورد.به همین دلیل بود که در زمان استفاده از متانول باید خیلی زود به زود آن را مجدد اضافه میکردید.

مشکل دیگری که در استفاده از متانول به چشم میخورد میزان خورندگی آلومینیوم بود. که قطعات آلومینیومی خودرو ها را به سرعت از بین میبرد. و این موضوع بود که دیگر دانشمندان به فکر استفاده از ماده دیگری افتادند.

ماده دیگری که بعد ها از آن استفاده میکردند اتیلن گلیکول بود. که برای بار نخست در سال 1926 به بازار آمد. این ماده دمای جوش و بخار بسیار بالایی دارد. به همین دلیل است که حتی در زمانی که موتور در بالاترین دمای خود هست نیز بخار نمیشود. و نیازی به اضافه کردن مرتب آن نیست و همچنین خورندگی ندارد.

استفاده از ضد یخ در تابستان

ماده ضد یخ علاوه بر اینکه نقطه انجماد آب را پایین می  آورد از سمت دیگر نقطه بخار و جوش آب را نیز بالا میبرد و از این سو است که آب رادیاتور بدون اینکه جوش بیاید میتواند تا دمای بالایی به صورت متعادل بماند. و حالا با توجه به این موضوع که آب رادیاتور در محیط کاملا بسته قرار دارد از نقطه جوش حالت عادی بیشتر میشود.

علاوه بر این مورد دانشمندان در ضد یخ از روغنی خاص نیز استفاده میکنند که در کنار کار خود بتواند واتر پمپ را نیز روغن کاری کند تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود. و موضوع مهمی که به چشم میخورد رنگی بود ضد یخ است که در صورت نشتی در هر قسمت میتوان به راحتی این موضوع را تشخیص داد. علاوه بر همه این موارد ضد یخ به گونه ای طراحی شده است که آب رادیاتور نتواند منجر به زنگ زدگی شود.

امیدواریم که از این مطلب اجاره خودرو لوکس در تهران لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. میتوانید هر گونه پیشنهاد , نظر و انتقادی را برای هرچه بهتر شدن سایت با ما در میان بگذارید. یا حق