اجاره خودرو کیا

تاریخچه شرکت کیا

شرکت کیاموتورز، یک شرکت کره‌ای به مدیریت Hyoung- Keun(Hank)Lee  زیرمجموعه‌ای از گروه خودروسازی هیوندای موتور، می‌باشد.

این شرکت در سال ۲۰۱۳ با تولید ۲٫۷۵ میلیون دستگاه خودرو، به عنوان دومین خودرو ساز بزرگ کره جنوبی معرفی گشت.

امروزه کیا بیش از 1.4 میلیون دستگاه خودرو در سال در 14 کارخانه در هشت کشور  تولید و مونتاژ می کند. این وسایل نقلیه از طریق شبکه ای با بیش از 3000 توزیع کننده و نمایندگی که 172 کشور را پوشش می دهد ، فروخته می شوند. شرکت دارای بیش از 40،000 کارمند و درآمد سالانه بیش از 17 میلیارد دلار آمریکا است.

کیا در کشور ‘کره جنوبی’ خود ، سه کارخانه اصلی مونتاژ وسیله نقلیه – امکانات Hwasung ، Sohari و Kwangju – به علاوه یک مرکز تحقیق و توسعه در سطح جهانی با استخدام 8000 تکنسین در Namyang و یک مرکز اختصاصی تحقیق و توسعه زیست محیطی دارد. موسسه تحقیقاتی سازگار با محیط زیست ، در نزدیکی سئول ، در حال کار بر روی وسایل نقلیه سلولی سوخت هیدروژن برای آینده و همچنین پیشرفته ترین فناوری ها و فرآیندهای بازیافت وسایل نقلیه بعد از پایان عمر است. کیا 6٪ از درآمد سالانه خود را صرف تحقیق و توسعه می کند و همچنین مراکز تحقیقاتی در ایالات متحده ، ژاپن و آلمان را اداره می کند.

تاریخچه شرکت

این شرکت قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کرهﺍی می باشد که در سال ۱۹۴۴ در زمینه ساخت و تولید مفتول‌های فلزی و دوچرخه‌سازی، فعالیت خود را آغاز کرد.

در سال ۱۹۵۲،این شرکت نام خود رﺍ ﺍز کیونگ‌سونگ پریسژن (Kyungsung Precision) به صنایع کیا (Kia Industries) تغییر داد و پس از آن اقدام به ساخت موتورسیکلت،کامیون و خودرو‌های سوﺍری نمود. در سال ۱۹۸۶ و با همکاری شرکت فورد، کیا به منظور صادرات اقدام به تولید برخی ﺍز مدل‌های مزدا همچون مزدا فامیلا هم برﺍی بازﺍر دﺍخلی و هم برﺍی بازﺍر خارجی کرد. ﺍین مدل‌ها شامل پرﺍید (بر اساس مدل مزدا۱۲۱) و ﺁوﻻ بودند، که در بازﺍر آمریکای شمالی و استرالیا با نام‌های فورد فستیوا و فورد ﺍسپایر به فروش رسیدند.

کیاموتورز در سال ۱۹۸۶ فقط ۲۶ دستگاه خودرو تولید نموده بود، سال بعد و تنها در فاصله یک سال، تولیدش را به ۹۵٫۰۰۰ دستگاه ارتقا داد.

در سال ۱۹۹۲، کیاموتورز آمریکا، در ایالات متحده آمریکا کار خود را شروع کرد. نخستین خودرو دﺍرﺍی برند کیا، در فوریه ۱۹۹۴ در ﺍیاﻻت متحده ﺍز سوی ۴ شعبه نمایندگی فروش در پورتلند، اورگن فروخته شد. ﺍز ﺁن زمان کیا به شکلی روشمند فعالیت خود رﺍ گسترش داد. نمایندگی‌های فروش در سال ۱۹۹۴ مدل کیا سفیا ﺍین شرکت رﺍ به فروش رساندند و پس ﺍز مدتی، ﺍندک خط تولید محصول ﺍین شرکت، به وسیله مدل کیا اسپورتیج، شرکت توسعه پیدا کرد.

بحران اقتصادی ۱۹۹۷ آسیا

کیا که محصولات خود را به بازارهای مختلف اروپایی و آمریکایی گسترش داده بود در سال ۱۹۹۷ و در طول بحران اقتصادی آسیا اعلام ورشکستگی کرد و در سال ۱۹۹۸ برای گریز از سقوط با هیوندای موتور (Hyundai Motor) به یک توافق رسید. طبق این توافق هیوندای با کنار زدن فورد ۵۱٪ سهام کیا را به دست آورد و در نهایت کنترل یک سوم شرکت کیا را به عهده گرفت. همزمان کیا موتور نیز مالکیت ۲۲ زیرمجموعه هیوندای را بر عهده گرفت.

کیا تا سال ۱۹۹۹ توانست به پنجمین صادر کننده خودروی جهان شد و سالانه نزدیک به ۱۳۵ هزار خودرو به فروش می‌رساند.

شرکت کیاموتورز در سال ۱۹۹۸، با مدیریت هیوندای‌موتور گروپ، شروع به صادرﺍت خودرو کیا منتور کرد. این مدل از کیا رقیب مدل‌های فورد ﺍسکورت و اپل ﺁسترﺍ در بازار اروپا به حساب می‌آمد، که به علت قیمت پائین، فروش نسبتأ بالایی در اروپا داشت.

در اواسط دهه ۱۹۹۰ مدل هاچ‌بک منتور، با نام کیا شوما ارائه گردید. تغییر ظاهری که در سال ۱۹۹۹ انجام شد، کیا منتور رﺍ همچنان در رده سدان حفظ کرد.

شرکت کیا زمانی که کردوس رﺍ تولید نمود، به بازﺍر خودرو‌های خانوﺍدگی وﺍرد شد. کردوس که خودروی چهار در و در کلاس سدﺍن محسوب می‌شد، در سال ۱۹۹۹ عرضه شد.
خودرو جانشین کیا برﺍی کردوس، یعنی مجنتیس در سال ۲۰۰۱ موفق شد محبوبیت خودرو کردوس رﺍ ﺍحیا نماید. کیا در سال ۱۹۹۹ با خودرو سدونا پا به عرصه بازﺍر خودرو‌های ام‌پی‌وی گذاشت. در هنگام عرضه ﺍین خودرو به بازﺍر، ﺍرزﺍن‌ترین خودرو نسبت به سایر خودرو‌های کلاس ام‌پی‌وی در بریتانیا بود.

گسترش کیا در جهان

کیاموتورز سه سایت تولیدی خودرو در کره جنوبی و یک کارخانه در کشور اسلواکی، دو کارخانه در چین و یک شاخه آمریکایی به نام “کیاموتورز آمریکا” را دارد، که در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ در جایگاه نخستین کارخانه مونتاژ محصولات این شرکت در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد دلار افتتاح شد.
از سال ۲۰۰۵، کیا تاکید خاصی بر بازار اروپا داشته است و فروش محصولاتش از مرز یک میلیون دستگاه رد شده ‌است. کیاموتورز در حال حاضر رو به توسعه ترین خودروساز در آن قاره است و این فقط یکی از موفقیت‌های شرکت با سابقه کیا در بازار اروپا می‌باشد.

کیاموتورز آمریکا

در آمریکا سه خودروی kia k5 ، kia k7 و kia sportage  برنده جایزه رضایتمندی ۲۰۱۷ آتوپاسیفیک شدند. سدان   k5 که در آمریکا اپتیما نامیده می‌شود، برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین خودروی سایز متوسط انتخاب شد. سدان k7 که در آمریکا کادنزا نام دارد، به عنوان بهترین خودرو در کلاس خودروهای سواری بزرگ انتخاب شد. sportage نیز عنوان بهترین شاسی‌بلند را به خود اختصاص داد.

کیاموتورز آمریکا اهرم فروش، بازﺍریابی و توزیع محصولات شرکت کیاموتورز، در ﺍیاﻻت متحده می‌باشد. این شعبه از شرکت کیا، گستره کاملی ﺍز خطوط تولید محصوﻻت خود رﺍ، به وسیله شبکه‌ای از ۶۴۰ نمایندگی فروش در ﺍیاﻻت متحده ارائه می‌کند. کیا موتورز آمریکا در سال ۲۰۰۸ موفق شد برﺍی چهاردهمین سال متوﺍلی، رکورد فروش خود رﺍ در رشد سهم بازﺍر در ﺍیاﻻت متحده بشکند.

کیاموتورز ﺍروپا

Kia Motors Europe (KME) بخش فروش ، بازاریابی و خدمات اروپایی شرکت Kia Motors (KMC) است که در سئول کره جنوبی مستقر است. کارکنان KME با داشتن دفتر مرکزی خود که در قلب فرانکفورت آلمان واقع شده است ، کارآمد و با انگیزه بالایی دارند.

مرکز طراحی کیا  در دفتر مرکزی کیا قرار دارد که با محصولاتی که امضای طراحی متمایز خود را دارند کیا  را به یک برند قابل قبول در اروپا تبدیل کرده است .

از ﺍبتدﺍی سال ۱۹۹۱ کیا صادرﺍت خودرو به ﺍروپا رﺍ با خودرو پرﺍید شروع کرد. آغاز فروش ﺍین محصول در ﺍروپا ﺍستقبال خوبی را در پی داشت، تا آنجایی که در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی با کاهش درخواست این مدل، خط تولید مدل پراید در ماه مه ۲۰۰۰ به توقف کامل رسید. از سال ۲۰۰۱ خودرو ریو هم مانند پراید، از خط تولید محصولات کیاموتورز خارج گردید.

در سال ۲۰۰۴ ورود خودروی پیکانتو در جایگاه خودروی شهری به ﺍروپا آغاز شد. ﺍین خودرو ثابت کرد که این شرکت در راستای عرضه محصول به خریدﺍرﺍن ﺍروپایی که به بودجه خود برﺍی خرید خودرو توجه می‌کنند، موفق بوده است. تا سال ۲۰۰۷ این شرکت سابقه‌ای شانزده ساله در صادرﺍت خودرو به ﺍروپا را دارا بوده ﺍست. در زمان ورود به بازﺍر ﺍروپا، فقط یک مدل به فروش رفته بود. دﺍمنه مدل‌های قابل فروش در ﺍروپا رفته رفته گسترده‌تر شد به طوریکه در حال حاضر در هر یک ﺍز بخش‌های بازﺍر، به جز بازﺍر خودرو‌های لوکس و ﺍسپورت به رقیبی جدی برﺍی سایر شرکت‌ها مبدل شده است.

از سال 2003 ، محدوده محصولات Kia در اروپا از  35٪ بخش های بازار به بیش از 80٪ امروزه گسترش یافته است. این گسترش به فروش اروپایی کیا کمک کرده است که از سال 2008 تا سال 2015 به فروش 385000 دستگاه در اروپای غربی و شرقی برسد.

Kia Motors اولین خودروی خود را – cee’d – در پایان سال 2006 تولید کرده است ، قادر است سالانه بیش از 300،000 خودرو تولید کند. در سال 2015 ، کیا با افتخار از تولید مدل یک میلیونی cee’d برای خاموش کردن خط تولید Žilina خبر داد. در همان سال ، این کارخانه بیش از 100000 واحد از Kia Sportage تولید کرد و رکورد تولید سالانه این مدل را شکست.

کیا موتور در ایران

 

نخستین خودروی کیا در ایران پراید است که در دهه 70 شمسی به بازار کشورمان وارد شد و به میهمان دایمی خطوط تولید سایپا تبدیل شده است.از دهه 70 تاکنون پراید با اشکال و اسامی مختلف، تولید شده است.

خودروهای کیا در حال حاضر توسط اطلس خودرو نمایندگی کیا در ایران به فروش می‌رسند و بعضی از مدل‌های آن از جمله کیا سراتو نیز در داخل و توسط خودروسازی سایپا ساخته و عرضه می‌شوند. در حال حاضر کیا سورنتو، کیا اپتیما، کیا اسپورتیج، کیا موهاوی و کیا سراتو برخی از محبوب‌ترین مدل‌های کیا در ایران هستند.

اجاره خودرو کیا

ریشه ی نام شرکت

نام “کیا” برگرفته شده ﺍز نامی چینی-کرهﺍی می‌باشد که شامل کلمه ” کی ” (برﺁمدن) و ” ﺁ ” (به معنای ﺁسیا) می‌باشد. به شکل مختصر نام KIA به معنی “برﺁمده ﺍز ﺁسیا” است.

شرکت کیاموتورز بعد از اینکه فعالیت خود را در سال ۱۹۴۴ در جایگاه یک کارگاه تولیدی قطعات دست ساز دوچرخه مستقر در حومه شهر سئول کره جنوبی آغاز نمود، در شش دهه گذشته موفق شد که تحت عنوان نیروی محرکه وسیله نقلیه موتوری کره‌ای با ادعای “تولید نخستین خودرو کشور” و نیز “صادرات اولین خودرو از کره” جلوه‌گر باشد.

اجاره خودرو کیا به دلیل زیبایی و راحتی خودرو های این شرکت کره ای در ایران بسیار طرفدار دارد ، موسسه اجاره خودرو نوین در این راستا تعداد زیادی از خودروهای این برند را برای شما دوستان عزیز فراهم نموده است .در صورت تمایل به اجاره ماشین عروس ، اجاره خودرو لوکس و اجاره خودرو تشریفاتی در تهران می توانید با همکاران ما در موسسه اجاره خودرو تماس بگیرید .برای این برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید. در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.