زمانی که برادران مازراتی در سال 1914 کارگاه آلفیری مازراتی را در قلب بولونیا ، ایتالیا افتتاح کردند ، به سختی می توانست تأثیر آنها را بر جهان تصور کنند. آلفیری ، اترور ، ارنستو و بیندو: چهار برادر كه با اشتیاق بی امان خود به اتومبیل و موتور متحد شده اند. چشم انداز ، شور و شوق و تخصص آنها به عنوان سنگ بنای اصلی آنچه روزی به یک برند جهانی بدل می شود ، تبدیل شد و به عنوان جهانی به عنوان سمبل تعالی رانندگی شناخته شد.  از آن زمان تاکنون ، مازراتی نقش مهمی در تاریخ فرهنگ خودروهای اسپرت و توسعه آن داشته است. بیش از یک قرن فعالیت خود دستاوردهای پرشکوهی را هم در جاده و هم در مسیر و همچنین زمان های پر چالش تر به همراه آورده است که به تکمیل این برند ایتالیایی کمک کرده است.

تاریخچه مازراتی

داستان مازراتی داستان یک خانواده با ایده های جسورانه ، شجاعانه و آینده نگر است. همه این کارها با رودولفو مازراتی ، پدر هفت پسر آغاز شد. او یک مهندس راه آهن بود که در سلطنت ایتالیا کار می کرد ، این یک خانواده با یک اشتیاق واحد ، برای طراحی موتور و اتومبیل های مسابقه ایجاد کرد.

اول دسامبر  1914: برادران  مازراتی کارگاه اتومبیل سازی در سطح 1 را در بولونیا افتتاح کردند. پنج ماه بعد ایتالیا وارد جنگ شد و نبوغ فنی برادران مورد آزمایش قرار گرفت .

در سال 1920 بود که آلفیری مازراتی به میدان مسابقه بازگشت  اما او از عملکرد این اتومبیل ها ناراضی بود و به همین دلیل در سال 1921 تصمیم گرفت اولین اتومبیل مسابقه ای خود را بسازد. آلفیری یک شاسی Isotta Fraschini گرفت و موتور Hispano Suiza را روی آن سوار کرد. اتومبیل آلفیری که در تاریخ 24 ژوئیه 1921 در Mugello  ساخته شد و اولین مسابقه خود را انجام داد و به مقام دوم در کلاس خود دست یافت: اولین پیروزی آن فقط دو ماه بعد روی داد. در حقیقت ، در سپتامبر 1921 آلفیری و ارنستو مازراتی در مسابقه Susa-Moncenisio race  پیروز شدند ،

1926 در ماه های زمستان ، آلفیری ، ارنستو و اترور خستگی ناپذیر روی اولین تولید اصلی خود کار می کنند که تیپو 26  اولین اتومبیل به نام مازراتی است و با افتخار آرم معروف Trident را به نمایش درآوردند .

28 سپتامبر1929  :  در کرمونا ، ایتالیا ، Borzacchini  رکورد جدید جهان کلاس C را بر روی چرخ 16 سیلندر V4 تنظیم کرد و 10 کیلومتر با سرعت 246.069 کیلومتر در ساعت پرواز کرد. این رکورد تا سال 1937 ثابت ماند.

آلفیری در اوایل دهه سی چندین پیروزی کسب کرد. اولین برد بین المللی مازراتی در گرندپری جایزه بزرگ در سال 1930 بود و موفقیت ها همچنان بدست آمد زیرا شرکت بتدریج دنباله ای از اتومبیل های مسابقه را تولید کرد. آلفیری مازراتی عنوان افتخاری کاوالیره دل لاورو را از دولت ایتالیا دریافت کرد ، اما وی در سال 1932 در طی عمل جراحی بر روی تنها کلیه ای که پس از یک تصادف وحشتناک در سال 1927 به وی منتقل شد ، درگذشت.

  1 مه سال 1937 : آدولفو اورسی ، کارآفرین اهل مودنا ، مازراتی را از برادران مازراتی خریداری می کند.

  30 مه سال 1939: ویلبر بور شاو ، با CTF8  “Boyle Special”  ، ایندیاناپولیس 500 را با سرعت متوسط ​​185.131 کیلومتر در ساعت (115.035 مایل در ساعت) برنده می شود.

اول سپتامبرسال 1939  Maserati  رسما از بولونیا به مودنا منتقل می شود و به کارخانه 322 ویال Ciro Menotti می رود.

30 مه 1940:  ویلبر شاو برای دومین بار پیاپی با همان خودرو با سرعت متوسط ​​183.911 کیلومتر در ساعت (114.227 مایل در ساعت) برنده ایندیاناپولیس 500 شد.

در سال1947:  A6 1500  در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی  می شود. طراحی شده توسط Pininfarina ، این ماشین به نام آلفیری و تعداد سیلندرها نامگذاری شده است. این اولین مازراتی است که به جای مسابقه ، برای استفاده روزمره تولید شد که برای مازراتی موفقیت بزرگی بود.

در سال 1957 خوان معروف Manuel Fangio فراری را ترک می کند و به مازراتی برمی گردد. او چهار نفر از هشت GP مورد نیاز برای کسب عنوان جهانی را کسب می کند: آرژانتین ، موناکو ، فرانسه و از همه مهمتر آلمان. اینجا است که در مدار نوربرگینگ قرار دارد ، که روز یکشنبه 4 اوت راننده خارق العاده آرژانتینی بزرگترین پیروزی حرفه خود را برای پنجمین و آخرین بار قهرمان جهان می کند. در همین سال  3500 GTدر نمایشگاه اتومبیل ژنو ارائه می شود تا پاسخگوی تقاضای مردم باشد .

4 اوت سال 1957: مانوئل Fangio برنده GP آلمان با خودرو250 F. شد ، همچنین Fangio عنوان قهرمانی جهان در فرمول یک را کسب می کند.

در سال 1963 :اولین سدان لوکس اسپرت:  Quattroporte در نمایشگاه اتومبیل تورین معرفی می شود و یک دسته کاملاً جدید را به بازار معرفی کرد .

ایده نصب موتور مسابقه Maserati در یک سدان به پیشنهاد “Commendatore” اورسی توسط روزنامه نگار Gino Rancati پیشنهاد شده است. این یک تغییر بزرگ است: تاکنون مازراتی فقط کوپه و اسپایدر ساخته بود. در نمایشگاه اتومبیل تورین در سال 1963 ماسراتی با معرفی Quattroporte ، سریعترین سدان جهان ، دنیای خودرو را شوکه کرد. پرچمدار بزرگ Trident دارای تمام خصوصیات بارز یک مازراتی – ظرافت ، اسپرت ، قدرت و لوکس بودن – همه در مدل چهار درب است. پروژه طراحی یک تلاش مشترک توسط مهندسین آلفیری و پیترو فرووا است که بدن را طراحی می کند.

از حدود اواسط دهه 60 مازراتی بخاطر همکاری با طراح مشهور ایتالیایی جیورژتو گیوجیارو ، مشهور می شود ، رابطه‌ای که سالها ادامه خواهد داشت. اولین پروژه وی ، 8 سیلندر غیبلی ، در سال 1966 در نمایشگاه اتومبیل تورین آغاز شد که یک موفقیت بزرگ بود. در ابتدا ، مازراتی برای تولید روی 100 اتومبیل برنامه ریزی کرده بود ، اما تولید بلافاصله به 400 افزایش یافت. تا پایان سال 1972 در مرحله تولید بود و در مجموع 1295 مدل از این مدل ها ، هم در نسخه های اسپایدر و هم کوپه ساخته شد.

در سال 1965 ، Sebring  تکامل 3500 GT است. این نام در اتومبیل فلوریدا است که در آن راننده مشهور خوان مانوئل Fangio در 12 ساعت در سال 1957 برنده شد. برای كسانی كه آن را می خواستند ، انتقال اتوماتیک به همراه چرخ های فشرده و حتی تهویه مطبوع در دسترس بود: لوازم جانبی كه در آن زمان غافل بودند.

سال 1971 :  Maserati Bora  یکی دیگر از شاهکارهای Giugiaro ، در نمایشگاه اتومبیل ژنو ارائه شد .

در دهه 1980 یک اتومبیل جدید معرفی می شود.  Maserati Biturbo  زیبا و بسیار قدرتمند ، 6 سیلندر 1.996 سی سی با دو کمپرسور که توانست به سرعت 215 کیلومتر در ساعت برسد.

Biturbo  نمادین ترین اتومبیل دهه 80 است. اولین سدان ها در 14 دسامبر سال 1981 میلادی ، سالروز تولد مازراتی ارائه شده بود . عملکرد زیبا و بسیار عالی ، 6 سیلندر 1.996 سی سی با دو کمپرسور می توانند سرعت آن را تا 215 کیلومتر در ساعت برساند.  Biturbo  به عنوان پر طرفدار ترین تولید مازراتی که در نسخه های مختلف از Spyder تا Biturbo S تکامل های یافت ، بین سالهای 1982 و 1993 حدود 37000 در کل تولید شده است.

رئیس جمهور ایتالیا ، ساندرو پرتینی ، Quattroporte III را به عنوان لیموزین ریاست جمهوری خود انتخاب می کند.

در سال 1993: اتفاقی غیر قابل تصور می افتد، رقبای تاریخی  Trident و  Prancing Horse – Maserati و Ferrari – در حال مشارکت با هم هستند. این مشارکت بسیار فراتراز رقابت تاریخی آنها میباشد.

سال1998  : 3200 GT یک کوپه که توسط Giorgetto Giugiaro با موتور فراری طراحی شده است ، در نمایشگاه اتومبیل پاریس به نمایش گذاشته شد و در نهایت تولد نماد Spyder ، اتومبیلی که نشانه بازگشت پیروزمند مازراتی به ایالات متحده است.

در سال 2003 و پس از انتشار اولین مدل GranTurismo تقریباً نیم قرن پیش ، طراح مشهور ایتالیایی Pininfarina  برای ایجاد Maserati باز می گردد: Quattroporte جدید ، خودرویی که همیشه در تاریخ و سالانه های سال خانه جایگاه ویژه ای داشته است. Quattroporte  را تکمیل می کند و فروش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اما کواتروپورته نیز از یک موفقیت بزرگ دیگر برخوردار است: پس از ساندرو پرتینی ، رئیس جمهور دیگر ایتالیا ، کارلو آژلیو سیامپی ، آن را به عنوان ماشین رسمی دولتی خود انتخاب می کند. سیامپی به افتخار پیشینی برجسته اش ، رنگ “پرتینی آبی” را انتخاب می کند.

5 مارس سال 2007: نمایشگاه اتومبیل ژنو صحنه ای برای نمایش جهانی GranTurismo با طراحی جدید Pininfarina  در تورنمنت بزرگ جدید Maserati است.

سال : 2013نمایشگاه اتومبیل دیترویت بهانه ای شد برای معرفی نسل ششم Quattroporte در سراسر جهان ، (Ghibli ، یک سدان با اندازه متوسط که در نمایشگاه اتومبیل شانگهای ارائه شده بسیار موفق بود).

در سال 2014 :  ماشین مفهومی خود را آلفیری در نمایشگاه اتومبیل ژنو ارائه می دهد و سالگرد صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد.

در سال های 2016  و 2017 : این برند با نمایش Levante ، Maserati SUVs ، در نمایشگاه اتومبیل ژنو و ارائه خودرو های GranTurismo  و GranCabrio در جشنواره Goodwood سرعت ، همچنان در حال خودنمایی است .

داستان لوگو شرکت مازراتی

مازراتی

در اواخر جنگ ، برادران مازراتی گاراژ خود را به محلهای مناسب تر و بزرگتر در منطقه پونتوشیو بولونیا منتقل کردند. در اینجا آلفیری ، ارنستو و اتور روی توسعه اولین مازراتی در تاریخ کار کردند. ماریو مازراتی ، برادر هنری با کمترین علاقه به اتومبیل یا مسابقه ، وظیفه طراحی آرم شرکت تازه کار را برعهده گرفت. به توصیه مارکی دیگو دی استرلیچ ، دوست بزرگ خانواده ، ماریو تصمیم به استفاده از یکی از نمادهای شهر بولونیا گرفت: Trident مجسمه نپتون بر روی چشمه Piazza Maggiore. رنگ های انتخاب شده برای آرم مازراتی نیز از رنگ های بولونیا بود: آبی و قرمز.

اجاره خودرو نوین رنتال

در اجاره خودرو لوکس نوین رنتال بهترین و لوکس ترین خودرو های روز دنیا در اختیار شماست. اجاره خودرو تویوتا بهترین انتخاب برای مسافرت های شما می باشد .شرکت نوین رنتال با افزودن تعدادی از خودرو های این شرکت ژاپنی( اجاره تویوتا پریوس، اجاره لندکروز، اجاره پرادو ) سعی بر تکمیل سبد انتخاب شما دارد . در صورت تمایل به اجاره ماشین عروس ، اجاره خودرو لوکس و اجاره خودرو تشریفاتی در تهران می توانید با همکاران ما در موسسه اجاره خودرو تماس بگیرید .

برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید.

در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.

با اجاره خودرو لوکس نوین رنتال بهترین ها در اختیار شماست …