تاریخچه بی ام و

تاریخچه کمپانی  BMW

نام BMW مخفف لذت رانندگی است. اما واقعاً BMW  مخفف چیست ؟ و واقعا چگونه نام BMW به وجود آمد؟ داستان جالب نام شرکت معروف BMW را در اینجا بخوانید.

شرکت بی ام و بدون شک یکی از مشهورترین شرکت ها در عرصه خودروسازی است که شهرتی جهانی دارد. اگرچه شهرت و آوازه بی ام و بیشتر به دلیل تولید اتومبیل های اسپرت با طراحی های خاص و زیباست که خصوصا در چند دهه اخیر وارد بازار شده اند اما این شرکت تاریخچه ای 90 ساله دارد و نمونه های اولیه خودروهای آن هنوز هم از شاهکارهای صنعتی محسوب می شوند.

شعار اصلی این کمپانی (با لذت برانید) یا در آلمانی (Freude am Fahren) و در انگلیس (The Ultimate Driving Machine) به معنای (نهایت یک خودرو) شعار این کمپانی است! و شعار انگلیسی (sheer driving pleasure) یا (لذت واقعی رانندگی) نیز در مناطقی توسط کمپانی BMW استفاده می‌شود.

 BMW مخفف Bayerische Motoren Werke GmbH است که تقریباً ترجمه آن به شرکت موتورهای باواریایی موتور است. سرچشمه نام این شرکت به کشور آلمان باواریا برمی گردد. این همچنین نشان دهنده طیف اصلی محصولات BMW است: موتورهایی برای کاربردهای مختلف.

در واقع آنچه که امروز به عنوان شرکت بی ام و در جهان شناخته می شود سابقه ای طولانی در این زمینه دارد که فعالیتش را با تولید قطعات موتورهای هوایی در سال 1917 در آلمان آغاز کرداما مغز متفکر و موسس این شرکت بزرگ و پرآوازه کیست؟! این شرکت از کجا و چگونه به اینجا رسیده؟ و چطور به یکی از غول های صنعت خودروسازی تبدیل شده است؟

BMW AG امروز منشأ آن در Rapp-Motorenwerke GmbH است که در سال 1913 تولید موتورهای هواپیما را آغاز کرد. کارل پیش از این تا سال 1912 در دو شرکت خودروسازی زوست و دایملر بنز مشغول به کار بود و تجربه ای که در این زمینه داشت بعدها به کارش آمد وموفقیتی برایش به همراه آورد که شرکت او را در جهان به یکی از پرآوازه ترین شرکت های خودروسازی تبدیل کرد اما علاقه اولیه کارل مهندسی هواپیما بود، برای همین دست به کار شده و در راه طراحی هواپیما و تولید قطعات این پرنده های آهنی قدم گذاشت.

کارل به دنبال تولید قطعات اولیه هواپیما در کارگاه کوچکش، با «جوزف ویرت» آشنا شد و با حمایت های ویرت که یکی از سیاستمداران آن زمان بود، شرکتی تاسیس کرد و تا سال 1916 به تولید قطعات موتور هواپیما ادامه داد و سرانجام در این سال تصمیم گرفت تجارتش را توسعه بدهد اما برای این کار به مشکلات مالی خورد و از شرکت جدا شد.در طول جنگ جهانی اول ، راپ نیروی هوایی امپراتوری آلمان را تأمین کرد. در آن زمان خودروها هنوز وارد جریان اصلی نشده بودند. اگر می خواستید مسافت های طولانی را بر روی زمین طی کنید ، باید با قطار می رفتید.

 

تبدیل Rapp Motorenwerke به BMW  

Rapp Motorenwerke  دفتر مرکزی خود را در پایتخت باواریا ، مونیخ – در کارخانه ای که موتورها در هواپیما های گوستاو Otto Flugmaschinenfabrik  تعبیه شده بود – قرار داد. هنگامی که شرکت Otto در سال 1916 ورشکست شد ، نام شرکت Bayerische Flugzeugwerke AG (BFW)  شد. اندکی پس از آن ، راپ نیز نام شرکت خود را تغییر داد: در سال 1917 ، این شرکت با نام Bayerische Motoren Werke GmbH شناخته شد. منشاء BMW در شرکت Rapp را نیز می توانید در آرم مشاهده کنید.

 

BMW AG

در سال 1918 ، محل کارخانه Bayerische Motoren Werke GmbH هنوز یک سایت Greenfield بود. امروز ، BMW Group Classic این ساختمان های معتبر را در Moosacher Straße ، مونیخ اشغال می کند.

 

متوقف شدن خط تولید BMW

در آگوست سال 1918 ، Bayerische Motoren Werke GmbH  به یک شرکت بورس تبدیل شد. شرکت بی ام و در تولید قطعات هواپیما در آلمان پیشتاز بود و شهرت بسیاری داشت، کارل راپ هم از این موضوع به شدت خوشحال بود و روزهای روشنی برای شرکت خود پیش بینی می کرد اما این خوشحالی چندان طولی نکشید؛ سال 1919 قطعنامه ای بین طرفین درگیر جنگ به امضا رسید.

با پایان جنگ جهانی اول ساخت موتورهای هواپیما متوقف شد . با قطعنامه سال 1919 که به پیمان ورسای مشهور است جنگ جهانی اول رسما خاتمه یافت و با پایان جنگ و امضای این پیمان، کارخانه بی ام و مجبور شد تولید موتورهای هواپیمای جنگی را متوقف کند. ( در پیمان ورسای آلمان ساخت موتور هواپیما ممنوع بود ). راپ که حاضر نبود کارخانه اش را به همین راحتی از دست بدهد از این پس به ساختن موتور قایق و موتورسیکلت روی آورد، البته همچنان به طور پنهانی و به دلیل عشقی که به هواپیما داشت روی قطعات موتور پرنده های آهنی هم کار می کرد. تا سال 1923، شرکت بی ام و به همین منوال تنها به ساخت قطعات موتور قایق و موتورسیکلت ادامه می داد و بعد تا سال 1928 مدتی هم روی سیستم ترمز قطارها و لوکوموتیوها کار کرد تا اینکه در این سال، شرکت بی ام و بار دیگر خط مشی اش را تغییر داد. BMW تمرکز خود را روی ترمزهای راه آهن و موتورهای داخلی قرار داد. این کار چنان موفقیت آمیز بود که شرکت ترمز مستقر در برلین ، Knorr-Bremse AG ، مالکیت اکثریت BMW را در سال 1920 بدست آورد ، این شرکت را ادغام و به مونیخ منتقل کرد .. Bayerische Motoren Werke GmbH  به عنوان یک شرکت مستقل برای مدت طولانی از صحنه ناپدید شد .

 

بنیانگذاری دوباره BMW  !

در سال 1922 ، سرمایه گذار اصلی و پیشگام ساخت هواپیما کامیلو کاستلیلیونی سهامدار اصلی شرکت نور-برمس AG بود. او نام شرکت BMW را خرید و عملیات ساخت موتور را به همراه کارمندان ، تأسیسات تولید و آرم شرکت به عهده گرفت و همه چیز را به BFW ، Bayerische Flugzeugwerke AG  منتقل کرد.

در همان سال ، این شرکت به ساختمانهای کارخانه BFW در Lerchenauer Strasse نقل مکان کرد و نام خود را به Bayerische Motoren Werke AG  تغییر داد. و اینگونه نام BMW برای دومین بار به ثبت رسید.

این بدان معنی است که BMW AG جانشین قانونی BFW است. دفتر مرکزی شرکت و کارخانه اصلی گروه BMW  تا امروز در محل قبلی BFW در میلبرتشوفن ، مونیخ واقع شده است. و ساخت هواپیما به BMW AG واگذار شده اند: تاریخ تأسیس BFW در تاریخ 7 مارس 1916 به عنوان روز تولد رسمی BMW به حساب می آید.

 

ساخت نخستین اتومبیل

تاریخ تولد اتومبیل در کمپانی بی ام و به سال 1928 برمی گردد. در پاییز این سال شرکت بی ام و یک کارخانه کوچک آلمانی به نام «فاقزوگ فابریک آیسناخ» را که در زمینه تولید موتور سیکلت و وسایل نقلیه موتوری کوچک فعالیت داشت، با پرداخت مبلغی نه چندان هنگفت به مالکیت خود درآورد.

کارخانه فابریک آیسناخ، خوردوهای کوچک و ابتدایی تولید می کرد که دیکسی نام داشتند و بر پایه خودروی آستین 7 و تحت لیسانس شرکت موتور آستین ساخته می شدند. با مستقر شدن عوامل بی ام و در محل این کارخانه، کار تولید اتومبیل های دیکسی متوقف شد، اما ایده ای در ذهن راپ و همکارانش جرقه زد و آنها با کمک گرفتن از مجوز این کارخانه، تولید اتومبیل جدیدی را آغاز کردند و نخستین خودروی شرکت بی ام و با نسخه به روز شده دیکسی و به نام بی ام و – دیکسی 3 به بازار آمد.

دیکسی 3 یک موتور کوچک 4 سیلندری داشت که تنها 15 اسب بخار تولید می کرد اما همین میزان هم برای خبرساز شدن آن کافی بود. موتور دیکسی با آب خنک می شد و قادر بود با سرعت 75 کیلومتر در ساعت حرکت کند. تا مدت ها تصویر دیکسی روی صفحه اول روزنامه های آن زمان به چشم می خورد. این اتومبیل بیش از آنچه که مسوولان شرکت بی ام و، تصور می کردند مورد استقبال قرار گرفت و 18 هزار دستگاه طی دو سال تولید و روانه بازار شدکه رقم قابل توجهی بود. تا جنگ جهانی دوم، عمده تولیدات این شرکت را خودرو و موتورسیکلت تشکیل می داد.

در زمان جنگ برخلاف میل مدیران شرکت، بی ام و بار دیگر به تولید موتور هواپیما روی آورد و در کنارش، تولید موتورسیکلت را در برنامه کاری داشت اما تولید اتومبیل متوقف شده بود، تا سال 1945 و پایان جنگ، که بار دیگر تولید اتومبیل از سر گرفته شد .

 شرکت BMW برای ارتقای سطح کیفی اتومبیل هایش و دسترسی به دانش تولید تسمه تایم، کارخانه «هانس گلس» را خریداری کرد و سال 1994 هم گروه «روور» را که شامل برندهای روور، لندروور و ام جی بود به مالکیت خود درآورد اما این کار، برایش تنها ضرر و زیان هنگفتی به همراه داشت.

بعد از شش سال زیاندهی، بالاخره در سال 2000، بی ام و حق امتیاز این برندها را فروخت و در مقابل، حقوق مربوط به تولید رولزرویس را به دست آورد و همچنان تملک این کارخانه ها را در دست دارد.

اما خیلی از مهندسان خودروسازی بر این عقیده اند که دیکسی 3،اولین خودروی تولید شده با آرم بی ام و، هنوز هم یک شاهکار صنعتی و طلایی ترین دوران تاریخ بی ام و مربوط به همان سال های تولید دیکسی 3 می باشد. در هر حال، شرکت بی ام و یکی از بهترین و برترین شرکت های دنیا به شمار می آید و این موضوع را بارها با ساخت مدل های زیبای خود به معرض نمایش گذاشته است، مدل هایی که هر کسی آرزوی داشتن یکی از آنها را در سر دارد.

 

نام مستعار beemer  چگونه بوجود آمد

نام مستعار “bimmer” در دهه 1970 قوت گرفت . در آن زمان ، اتومبیل های BMW از رونق محبوبیت در ایالات متحده برخوردار بودند. در ابتدا آمریکایی ها اتومبیل های BMW را مانند موتور سیکلت ها “پرتاب کننده ها” می خواندند ، که از دهه 1970 به بعد “Bimmer” خوانده می شود. در همین حال ، یک مجله با هویت مشابه برای طرفداران BMW در ایالات متحده قرار گرفت و “bimmer” به عنوان نام مستعار مورد نظر برای اتومبیل های BMW (بر خلاف “beamer” یا “beemer”) پیروز شد. برای موتور سیکلت). این نام اکنون مورد استقبال طرفداران خودرو در سراسر جهان ، حتی در آلمان قرار گرفته است.

 

چرا چینی ها BMW را یک اسب گرانبها می نامند

در دهه 1990 ، “بِمر” به نام مستعار دیگری برای اتومبیل های BMW در چین پیوست “bao-ma”  به معنی اسب گرانبها است.

در فرهنگ چینی ، اسب ها به عنوان موجودات مقدس با ارزش قلمداد می شوند و نشان از مزیت رقابتی نسبت به رقبا دارند.

از آنجایی که این اتومبیل اکنون اسب را به عنوان وسیله حمل و نقل عمیقاً پیاده کرده است ، همچنین ارزش خود را به عنوان نمادی از وضعیت در فرهنگ چینی فرض کرده است. برند BMW بطور خاص با رونق و ثروت همراه است.

تاریخچه بی ام و

داستان لوگوی شرکت BMW

در واقع این آرم دایره ای از شکل چرخش ملخ هواپیما الهام گرفته شده و ایده اولیه آن با نگاه کردن به ملخ گردان هواپیما به ذهن راپ رسیده، اما چرا سفید و آبی؟ در مورد رنگ سفید و آبی دو تفسیر وجوددارد، عده ای می گویند این رنگ ها یادآور آبی آسمان است که از لابلای پره های ملخ در حال چرخش دیده می شود ولی عقیده دیگر این است که رنگ سفید و آبی این دایره از پرچم بایرن آلمان گرفته شده که محل تولد شرکت بی ام و بود. راپ این آرم را اولین بار در سال 1920 معرفی کرد و در سال 1929 با آغاز فعالیت خط تولید خودر در شرکت بی ام و، این آرم، نشان رسمی شرکت شد.

 

اجاره خودرو لوکس در تهران

ممنون از اینکه تاریخچه بی ام و BMW را مطالعه نمودید ، امیدوارم که برای شما جالب باشد و از طولانی بودن آن خسته نشده باشید.  در صورت نیاز به اجاره خودرو تشریفاتی ، اجاره خودرو بدون راننده و اجاره خودرو لوکس نیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .